Metro v Mexico City: Stavební nedostatky za smrtelným kolapsem, uvádí se ve zprávě

Šetření provedené norskou společností pro řízení rizik DNV naznačuje, že nedostatečné svařování kovových čepů, které, jak se zdá, nebylo dobře spojeno s ocelovými nosníky nesoucími betonovou desku a vyvýšenými kolejnicemi, bylo mezi řadou problémů, které přispěly k Smět. 4 incident.

Zpráva konstatovala, že chybějící kovové sloupky v některých částech konstrukce, různé druhy betonu použitého v desce a neúplné nebo špatně svařované spoje byly mezi dalšími faktory, které způsobily zvednutí železnice. Chcete-li se připoutat, pošlete do ulic níže dva vozy metra.

Jesus Esteva, ministr prací a veřejných služeb v Mexico City, uvedl, že nehodu způsobila „strukturální porucha“ kvůli „nedostatkům v procesu výstavby“.

Dodal, že keramické prstence, které odpovídaly šroubům, nebyly odstraněny před jejich připevněním ke konstrukci.

Toto byla první ze tří zpráv, uvedl Eckhard Heinrichen, generální ředitel DNV v Mexiku. Následné zprávy budou zveřejněny 14. července a 30. srpna.

Úřad státního zastupitelství v Mexico City a mexická vysoká škola stavebních inženýrů provádějí nehodu.

Major Claudia Sheinbaum Řekla, že jejím cílem je restartovat linku 12, kde k nehodě došlo, „co nejdříve za podmínek maximální bezpečnosti“.

Řekla, že její vláda spojila tým „nejvyšších“ mexických odborníků, aby přišli s „plánem posílení a rehabilitace linky 12“ s podporou prezidenta Andrese Manuela Lopeze Obradora.

Sheinbaum uvedl, že o oběti je postaráno, a dostane „plnou náhradu škody“. [suffered], s úředníkem města přiděleným každé rodině, takže „nikdo nezůstal bez podpory“.

Pohřeb Juan Luis Diaz Galicie, jedné z obětí vlakové nehody.

Systém metra v Mexico City je jedním z nejrušnějších na světě. Linka 12, známá také jako „Zlatá linka“, jezdí 25,1 kilometrů a má 20 stanic. Když byl otevřen v říjnu 2012, byl popsán jako jeden z nejdražších a nejambicióznějších projektů veřejných prací v mexické historii.

V následujících letech se však stal symbolem mexických sociálních neduhů a výzev od korupce po beztrestnost a nerovnosti k zanedbávání.

READ  Erdogan řekl Biden-Politico, že Švédsko stále není připraveno na NATO

Zlatá linka měla spojit historicky okrajová sousedství s prosperujícími oblastmi mexického hlavního města a poskytnout lidem rovný přístup k pracovním místům, kulturním centrům a některým z nejlepších věcí, které Mexico City nabízí cenově dostupným způsobem.

Ale Několik odborníků, kteří hovořili s CNN Ve dnech po havárii řekl, že to byla předvídatelná tragédie. Cestující uvedli, že desítky úmrtí a zranění způsobených kolapsem byly vyvrcholením dlouhé řady nehod s červenou vlajkou, které měly orgány přimět k pozastavení provozu nebo úplnému odstavení linky.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *