Meteor prorazí strop a dopadne na ženinu postel

Ruth Hamiltonová tvrdě spala ve svém domě v Britské Kolumbii, když ji probudil zvuk štěkání jejího psa, následovaný „výbuchem“. Vyskočila a rozsvítila světlo, ale uviděla díru ve stropě. Řekla, že její hodinky jsou v 23:35

Paní Hamiltonová si nejprve myslela, že na její dům spadl strom. Ale ne, všechny stromy tam byly. Zavolala na linku 911 a když telefonovala s pracovníkem, všimla si mezi jejím květinovým polštářem velkého předmětu, který měl šedou barvu.

„Ach můj bože,“ vzpomněla si, jak řekla zaměstnanci, „v mé posteli je kámen.“

Později jsem se dozvěděl, že to byl meteorit.

2,8 kilová skála o velikosti pěsti velkého muže, řekla, stěží minula hlavu paní Hamiltonové a zanechala na mé tváři „trosky ze sádrokartonu“. Její blízké setkání v noci 3. října ji nechalo houpat, ale bylo uchvátil internet Vědcům to dalo mimořádnou příležitost studovat vesmírnou horninu, která narazila na Zemi.

„Zní to surrealisticky,“ řekl Hamilton ve středečním rozhovoru. „Pak půjdu dovnitř a podívám se do místnosti, ano, v mém stropě je stále díra. Ano, stalo se.“

Meteority jsou vrhány na Zemi každou hodinu každého dne. Když je dostatečně velká, přežije let zemskou atmosférou a přistane, stát se meteory. lidé Sbírání S nimi. U ostatních to končí Muzea. Některé se prodávají dál ebay. V únoru uspořádala Christie’s aukci, která překonala rekord vzácných meteoritů, Získal více než 4 miliony dolarů.

V noci meteor rozbil Hamiltonův spánek v Golden, městě s 3 700 lidmi asi 440 mil východně od Vancouveru, další Kanaďané zaslechli dva hlasité výbuchy a sledovali ohnivou kouli letící oblohou. Podle vědců z University of Calgary někteří tento jev zachytili na video.

připisováno jemu …Ruth Hamiltonová

Poté, co paní Hamiltonová zavolala na linku 911, důstojník vstupující do jejího domu původně naznačil, že bludné kameny mohly pocházet z exploze při silničních pracích na nedaleké dálnici, řekla. Tu noc ale dělníci neprovedli žádné bombardování.

READ  20krát rychleji – ledové desky se mohou zhroutit mnohem rychleji, než se dříve myslelo

Potom důstojník znovu hádal: „Myslím, že máš v posteli meteorit.“

Paní Hamiltonová zbytek noci nespala, řekla, a posadila se na židli a usrkávala čaj, zatímco meteor seděl na její posteli. Paní Hamiltonová sdělila místním zpravodajským serverům, že si zprávy původně nechala pro sebe, ale později incident oznámila vědcům z University of Western Ontario, kde Peter Brown, tamní profesor, potvrdil, že ta skála je meteorit „z asteroidu. „

Paní Hamiltonová to také řekla své rodině a přátelům. „Moje vnučky mohou říci, že jejich babičku málem zabil v posteli meteorit,“ řekla.

Meteory již dříve přistávaly v domovech a dvorech lidí. V roce 1982 šest paliček Narazila do domu ve Weathersfieldu v Connecticutu., strhl stropy druhého a prvního patra, vystřelil do obývacího pokoje a odskočil chodbou do jídelny, kde si přišel odpočinout. V roce 2020 ohromil indonéský výrobce rakví Na jeho povrch narazil 4,4 librový meteorit.

Pravděpodobnost, že se někdo vřítí do něčího domu a uhodí do postele, ve kterém roce je jeden ze 100 miliard, Řekl profesor Brown.

Skála paní Hamiltonové byla jedním ze dvou meteorů, které tu noc zasáhly Golden. Vědci 160 mil východně v Calgary uvedli, že cestovali do města, aby našli druhého v poli méně než míli od domu paní Hamiltonové, poté, co jej lokalizovali na základě fotografií a videí pořízených několika lidmi v okolí. poslali.

Alan Hildebrand, docent na univerzitě v Calgary, který studuje meteority, řekl, že on a jeho kolegové výzkumníci byli tak šťastní, že se dostali ke skále, že „si myslím, že jsme se objali“.

Meteority poskytují vědcům vzácnou příležitost dozvědět se více o sluneční soustavě a pásu asteroidů. Vědci mohou vyzkoušet svůj materiál, místo aby se na něj dívali z dálky.

READ  Okres Yolo vyžaduje, aby se masky nosily uvnitř bez ohledu na stav očkování

Vědci uvedli, že by mohli také použít meteority k rekonstrukci svých cest z vesmíru přes atmosféru na Zemi, kdy v tomto okamžiku mohly horniny ztratit asi 90% své hmotnosti. Během letu vzduchem mohou meteory dosáhnout teploty kolem 2 000 stupňů Celsia nebo více než 3 600 stupňů Fahrenheita, zatímco cestují 50krát vyšší rychlostí zvuku, přestože mohou být na dotek studené, když dosáhnou Země.

Poté, co vědci dokončili studium meteoritu, řekla Hamilton, plánovala si ho ponechat, protože přistál na její zemi. Navrhl jsem, aby měla štěstí. Na otázku, zda si druhý den koupila loterii, odpověděla, že ne. Ve skutečnosti vyhrála: „Byl jsem vítěz.“

„Nikdy se mi nic nestalo,“ dodala. „Prožil jsem tuto zkušenost a nedostal jsem ani škrábnutí. Takže jsem se musel jen osprchovat a oprášit sádrokarton.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *