Merli Heads Osella 1-2-3 v tréninku Trento-Bendone

Merli Heads Osella 1-2-3 v tréninku Trento-Bendone

Lídr FIA European Hill Climb Christian Merly nasadil rychlé tempo v horkém a slunečném úvodním dni 71ulice Vyšplhejte na kopec Trento Bondoni. Prakticky před svou domácí akcí zítra (4. července). Ital předsedal trojici sportovních modelů Osella Fa 30 ve speciálních závodních strojích třídy 2.

Merly zatím v roce 2022 vyhrál každé kolo šampionátu a předvedl výzvu v Trentu s časem 9 m 40 647 sekund, aby zdolal 17,3 km dlouhou trať, která stoupá z 308 m nad mořem na začátku na 1 658 m na konci.

Za Merlym se na druhém a třetím místě umístily další dva třílitrové Osella Fa30 v čele s Němcem Alexanderem Heinem (Německo) a Diegem Dgasperim (Itálie). Merleyho nejbližší závodníci v posledních závodech Sebastien Petit (Francie) a Petr Trinka (Česká republika) zapsali šestý a sedmý nejrychlejší čas.

Nejrychlejším sériově založeným vozem třídy 1 byl úžasný Fiat X1/9 Manuela Dondiho třídy 1, vysoce upravený vůz, celkově devátý před několika sportovními prototypy.

Těsná, svažitá povaha stoupání Trenta hraje do karet rallye založeným strojům v méně upravených třídách, přičemž Škoda Fabia R5 Alessandra Zanoliho sklouzla z třídy 3, jen 0,65 sekundy za třídou 1. Ford Fiesta Tiziano Nunes.

Třídě 2 předsedá Volkswagen Golf Giuseppe Aragona, zatímco třída 4 bude svádět divokou bitvu mezi místními talenty, jako je Rudy Picchiato na svém Mitsubishi Lancer, proti vozu podobnému, jako má bodovací lídr Vasilije Jacic.

Kvůli mnoha zpožděním při návratu vozů z kopce byli závodníci ERC schopni absolvovat pouze jedno tréninkové stoupání.

V obou relacích byl harmonogram v čele s BMW M3 od Maurizia Visintainera, jehož jasný motorový tón je slyšet, jak registruje maximální nasazení v relacích. Jeho čas 11 minut 45,735 sekundy byl o 20 sekund více než další sprinter v prvním tréninku. Jeho druhý čas byl o 11 sekund pomalejší, ale stejně tak byl čas druhého Porsche 935, které řídil Jean-Marie Almeras, a udržel si náskok Visintaineru na hranici 20 sekund.

READ  Conley, Osina a Berry jmenováni do akademického týmu A-10

Amonhg Nejpoutavějšími vozy na poli plném historických pokladů byly Opel Astra GSi od Alessandra Bolzaniho, Renault 5 Maxi Turbo od Silvia Andrighettiho a Ford Lotus Cortina od Philippa Vernaye, mezi krásným výběrem klasických Porsche, Fiat a Vozy Alfa Romeo od místních běžců.

V neděli se uskuteční dva měřené výstupy, po kterých budou korunováni vítězové v jednotlivých kategoriích. Událost z celého světa je možné sledovat online prostřednictvím online časoměrného systému zde (odkaz: http://live.iltornante.it/tempi-live-71-trento-bondone-2022/)

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *