Medveděv debutuje jako první, Nadal vítězí v Indian Wells | Sportovní

Indian Wells, Kalifornie (Associated Press) – Daniil Medveděv porazil v sobotu Thomase Machaka 6:3, 6:2 ve druhém kole turnaje BNP Paribas Open, který je prvním ruským šampionátem od jeho vzestupu na světovou jedničku.

Medveděv svého českého rivala rychle zapracoval a Mshaka dokončil za něco málo přes hodinu. Rus získal 80 % bodů svého prvního podání a zachránil jediný brejkbol, kterému čelil.

Rafael Nadal nezahajoval svou snahu o čtvrtý titul v Indian Wells tak snadno. Tréninkový partner Sebastian Korda ho dotlačil až k limitu, než vyhrál 6-2, 1-6, 7-6 (3), čímž Nadal letos zaznamenal bilanci 16-0.

„Začal jsem hrát na křížovém kurtu trochu víc forhendem a trochu v klidu,“ řekl Nadal. „Udělal jsem dvě chyby a dokázal jsem se zachránit.“

Nadal ve třetím setu propadl 5:2, než vyhrál čtyři hry v řadě, když dvakrát brejknul od Kordy a postoupil 6:5. Korda byl zablokován na 6-all, aby si vynutil tiebreak. Korda, 38. nasazený, vedl 3-2 a poté Nadal získal pět bodů v řadě, aby uzavřel dvouapůlhodinový zápas.

„Je to jeden z nejlepších hráčů všech dob. Je velmi vzrušující. Letos neprohrál ani jeden zápas,“ řekl Korda. Hodně z mé hry ukazuje, jak je to nebezpečné proti silným soupeřům.“

Před zápasem se Nadal odhlásil z Miami Open, které začíná 21. března. Trpí chronickým onemocněním levé nohy.

Začátkem tohoto týdne dostal Medveděv trofej na oslavu svého umístění v čele žebříčku ATP Tour. Djokovič odstranil koho Nesměl vstoupit do Spojených států hrát Protože nebyl očkován proti COVID-19.

Medveděv se musí dostat do čtvrtfinále v poušti, aby zůstal na špici.

Medveděv patří mezi hráče z Ruska a Běloruska, kteří v Indian Wells soutěží bez vlajek, symbolů a hymen v důsledku ruské invaze na Ukrajinu. Rozhodnutí o zrušení jejich národní identity přijala Mezinárodní tenisová federace a obě kola.

„Určitě ne, abych rozhodoval já,“ řekl Medveděv. „Dodržuji pravidla. Chci hrát svůj oblíbený sport.“

Dalšími nasazenými vítězi byli: Casper Rudd č. 8, obhájce titulu Cameron Norrie, č. 15 Roberto Bautista Agut, č. 17 Riley Opelka a č. 19. Carlos Alcaraz.

Ve hře žen Yasmine Paoliniová porazila ve druhém kole druhou nasazenou Arinu Sabalenkovou z Běloruska 2-6, 6-3, 6-3 a zajistila Itálii první výhru v kariéře nad hráčkou z top 10. Sabalenka vypálila osm es s 10 dvojchybami.

„Po prvním setu jsem nečekal, že zápas vyhraju,“ řekl Paolini. „Ale pak jsem tomu bod po bodu začal věřit. Začal jsem střílet míč lépe, hlouběji v poli.“

S číslem 46 vyhrála Paoliniová loni svůj první titul ve dvouhře na WTA Tour a po Australian Open se dostala do první padesátky.

Dalšími vítězkami jsou: Annette Kontaveit, č. 6 Maria Skari, č. 27 Petra Kvitová.

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.