Medieval s Benem Fosterem v hlavní roli českého hrdiny Jana Zychky dostává první oficiální oznámení – The Prague Reporter

Medieval s Benem Fosterem v hlavní roli českého hrdiny Jana Zychky dostává první oficiální oznámení – The Prague Reporter

Středověk Scénář a režie Peter Jackel je bývalý kaskadér a herec, který se objevil v hollywoodských filmech odehrávajících se v Praze jako např. xXx A Mimozemšťané vs Predátoři. Jákl dříve režíroval skutečné kriminální drama kagenický A našel jsem klipy z anglických hororů bestie.

Středověk Film se odehrává v chaotickém období Svaté říše římské, kdy o trůn soupeří český král Václav IV. (Roden) a uherský Zikmund (Gudi). Žika, mladý žoldák během událostí filmu, je najat lordem Borichem (Kane), aby unesl lady Catherine (Louis), snoubenku lorda Rosenberga (Til Schweiger), aby zabránil jeho vzestupu na Zikmundovu stranu.

Jan Žižka je jednou z nejvýraznějších postav českých dějin: jeho vysoká jezdecká socha shlíží na Prahu z vrcholu Vítkova (nedávno se objevila v r. šedý muž, stojící v Baku). Je po něm pojmenována nedaleká pražská čtvrť Zykov.

Zychka, nejznámější jako husitský vojevůdce za husitských válek, mýticky bránil Prahu před asi deseti tisíci křižáckými nájezdníky v síle 80 vojáků na vrchu Vítkov. Přestože byl Jijka na konci své vojenské kariéry zcela slepý, říká se, že nikdy neprohrál bitvu, která vedla husitské síly proti nájezdníkům během tří samostatných křížových výprav.

StředověkMezitím byl jmenován před Zychkovou vojenskou kariérou. Navzdory skutečným historickým postavám (kromě těch, které hráli Kane a Louie), vyprávění filmu se zdá být zcela fiktivní a pouze „inspirované skutečnými událostmi“.

Zájemci o něco bližšího skutečnému příběhu ika by se měli podívat na revoluční trilogii Otakara Vávry z 50. let. Jan HossaA Jan Zychka A proti všemZdeněk Štěpánek, všichni hrají jako ika. V době výroby byly tyto filmy považovány za nejdražší české filmy, které kdy byly natočeny.

Středověk V českých kinech bude uveden 8. září. A zatímco se film natáčel v angličtině, v tamních kinech se (pravděpodobně) bude promítat převážně s česky dabovanou verzí.

READ  Řidiči musí hlásit zdravotní problémy

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *