Mars Helicopter NASA bude i nadále létat na Rudé planetě

Inovativní vrtulník NASA na Mars bude pokračovat v létání minimálně do září.

Malý vrtulník podnikl cestu na Mars na palubě Perseverance Rover v létě 2020 a v únoru následujícího roku přistál v kráteru planety Jezero.

O několik měsíců později se Ingenuity zapsalo do historie jako vůbec první letadlo, které 19. dubna loňského roku dokončilo motorizovaný a řízený let na jinou planetu.


Amerika se mění rychleji než kdy jindy! Přidejte Změnit Ameriku do souboru Facebook nebo Cvrlikání Krmivo, abyste měli přehled o novinkách.


Od té doby Ingenuity uskutečnila 21 úspěšných letů na rudou planetu, přičemž NASA oznámila, že lety budou pokračovat až do příštího podzimu, krátce po svém posledním.

Úspěšný 21. let pro Ingenuity je prvním ze tří letů, které bude vrtulník potřebovat, aby dosáhl své další startovací stanice v severozápadní oblasti planety. „Střední“ oblast podle NASA.

V nadcházejících měsících bude kompaktní letoun pomáhat vytrvalému roveru při nadcházejícím průzkumu delty řeky Jezero. Jakmile se Ingenuity setká s vytrvalostí, řekla NASA, jejím prvním úkolem bude zjistit, kterým ze dvou suchých říčních kanálů se musí plavidlo vydat na cestu na vrchol delty.

Ingenuity bude také nadále testovat své vlastní schopnosti „podporovat design“ budoucích letadel na Mars, tvrdí povolení z NASA.

„Necelý rok jsme ani nevěděli, jestli je možné letět s poháněným a řízeným letadlem na Mars,“ řekl Thomas Zurbuchen, přidružený správce ředitelství vědeckých misí NASA. v současné situaci.

„Teď se těšíme na účast Ingenuity na druhé vědecké expedici, abychom vydrželi. Takový posun v myšlení za tak krátkou dobu je prostě úžasný a jeden z nejhistoričtějších v análech průzkumu vzduchu a vesmíru.“


Přečtěte si další příběhy o změně Ameriky

Na oběžné dráze kolem dvou nejnebezpečnějších a největších hvězd ve vesmíru byla nalezena obrovská planeta

READ  Nové mapy starověkého oteplování odhalují silnou reakci na oxid uhličitý

NASA říká, že „potenciálně nebezpečný“ steroid příští týden pronikne na oběžnou dráhu Země

Vědci očekávají, že Země vyvine prstence jako Saturn

Nové snímky Marsu poskytují vodítka k hledání starověkého života

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *