Maroko jako první africká země dodala tanky Ukrajině – Zpráva

Maroko jako první africká země dodala tanky Ukrajině – Zpráva

Marocká armáda minulý týden vyslala na bojiště v České republice téměř 20 modernizovaných vozidel.

Média v neděli uvedla, že Maroko prodalo neznámý počet tanků T-72B, které byly modernizovány v České republice a odeslány na Ukrajinu.

Tvrdí to alžírská média Menatifense, marocká armáda minulý týden vyslala na bojiště téměř 20 vozidel. Údajně je modernizovala česká firma Excalibur Army v českém Sternbeku.

Opravované staré marocké tanky jsou vidět na fotografiích z 9. ledna, kdy místo navštívil český premiér Petr Fiala. Zpráva podtrhla, že věže tanků jsou v původní barvě marocké armády (písek).

Spojené státy již dříve přislíbily finanční pomoc zemím, které se rozhodnou odstranit ruskou nebo sovětskou vojenskou techniku. Marocké T-72 odeslané na Ukrajinu mohou být později nahrazeny M1 Abrams z přebytku americké armády, navrhuje zpráva.

Marocká armáda nejprve zakoupila 148 T-72, 136 T-72B a 12 T-72BK od běloruské armády ve dvou sériích v letech 1999 a 2000. Rabatovo rozhodnutí dodávat zbraně Ukrajině bylo učiněno během summitu letecké základny Ramstein na Ukrajině. dubna 2022 pořádá USA. Tunisko a Maroko byly jediné dvě země zastupující severní Afriku na akci.

Kyjev tlačí na své evropské spojence, aby to splnili Tolik potřebné tanky Na poslední schůzce západních bezpečnostních činitelů v Ramsteinu se v této otázce nedospělo k dohodě. Německo váhá Schválit Polsko Dokud USA nepošlou své Abramy jako první a další země rozmístí své tanky Panther v Kyjevě.

READ  Bílé tanečnice v České republice kritizují tanec „Bollywood hoga“

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *