Manhattan Short Film Festival – Jeden den, šest kontinentů – CityHop Sydney

Manhattan Short Film Festival – Jeden den, šest kontinentů – CityHop Sydney


Nicholas Mason, zakládající ředitel Manhattanského festivalu krátkých filmů. Foto: CyCy Sanders

25Desátý Každoroční Manhattan Short Film Festival bude zahájen současně v téměř 500 kinech na šesti kontinentech. V rámci jedinečné akce se návštěvníci festivalu podělí o své zkušenosti s filmovými fanoušky po celém světě a budou moci okamžitě hlasovat pro své oblíbené herce a filmy.

Statický snímek z Fetiše (USA) – finalista Manhattanského festivalu krátkých filmů. Foto: dodáno

Festival krátkých filmů na Manhattanu se bude konat v jeho domě daleko od domova, v Glen Street Theatre v Bellrose. Zakládající ředitel festivalu v New Yorku Nick Mason se stěhuje z Upper North Shore v Sydney.

„Vyrostl jsem v St Ives, poblíž Glen Street Theatre, a je nemožné, abych si to oblékal každý rok a nemyslel s láskou na Glen Street a svou mámu, která každý rok sedí v publiku. I když bydlím v New Yorku.“ City, Glen Street je komunitní divadlo a vždy bude, říká Mason.

Statický snímek z Freedom Swimmer (Austrálie) – finalista na Manhattanském festivalu krátkých filmů. Foto: dodáno

Statický snímek z The Blanket (Finsko) – finalista na Manhattan Short Film Festival. Foto: dodáno

To, co začalo jako dočasná venkovní show – doslova obrazovka visící na boku kamionu zaparkovaného na newyorské ulici – se rozrostlo v jeden z nejúspěšnějších mezinárodních festivalů krátkých filmů.

Jednodenní akce v Glen Street Theatre představí 10 vybraných filmů z 870 představení v 70 zemích. Deset finalistů je: bez blesku (Skotsko), milovat tátu (Česko a Slovensko), Zachraňte včely (Spojené státy americké), léčba (Španělsko), volný pád (Francie), fetiš (Spojené státy americké), svobodný plavec (Austrálie), deka (Finsko), workshopy (Libanon), velká zelená (Francie).

Neděle 2. října 13:00 a 17:00

Divadlo Glen Street Cnr Glen Street, Blackbutts Road, Belrose

glenstreet.com.au/whats-on/manhattan-short-film-festival-2022

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *