Manchin otevírá dveře demokratům pouze podpora zákona o infrastruktuře

  • Manchin naznačil, že by mohl podpořit návrh strany na infrastrukturu poté, co uzavřel potenciální dohodu s republikány.
  • Manchinova podpora je rozhodující pro předání zákona bez podpory GOP.
  • Podporuje také šrotování Trumpových snížení daní, které označil za „nespravedlivé“.
  • Podívejte se na další příběhy na stránce Business Insider صفحة.

Senátor Joe Manchin ze Západní Virginie v úterý uvedl, že je připraven podpořit návrh zákona o infrastruktuře strany. Je to jeden z nejjasnějších signálů, že by se demokraté mohli obrátit na souhlas s velkou část výdajových plánů prezidenta Joe Bidena bez podpory republikánské strany.

Vlivný demokratický centrista pro NBC News uvedl, že „lidská infrastruktura“ by měla být navazujícím balíčkem. Biden v květnu představil rozsáhlý balíček, který by kromě dalších sociálních iniciativ vytvořil program placeného volna, předškolní školu a komunitní školu.

„V podstatě jsem se naučil, že kompromisem rozpočtu je vyrovnání rozpočtů. Jde tedy o peníze,“ řekl. Smiřování se týká procesu, který demokraté mohou použít ke schválení výdajových účtů prostou většinou a k ochraně před narušením. Každý demokratický senátor by musel plán podpořit kvůli své těsné většině 50 křesel ve sněmovně.

Manchin také uvedl, že věří, že by měly být provedeny „změny“ republikánského daňového zákoníku z roku 2017, který snížil daně z příjmů právnických osob. Dříve uvedl, že podporuje zvýšení sazby daně z příjmu právnických osob na 25% z 21% v částečném vrácení zákona.

„Republikáni nakreslili čáru do písku o tom, že nic nezmění, a já jsem si myslel, že daňový zákon za rok 2017 byl velmi nespravedlivý, vážený na straně, která neprospěla průměrnému Američanovi,“ řekl pro NBC News.

Zdá se, že jednání dvou stran s Manchinem o balíčku v hodnotě 1 bilionu dolarů zaměřeného na fyzickou infrastrukturu směřují v úterý do nových problémů.

READ  Evropská unie zvažuje zvláštní soud, který by soudil Rusko ve válce na Ukrajině

Skupina republikánských a demokratických centristických vyjednavačů se snaží finalizovat, jak tento plán zaplatit, vzhledem k tomu, že Bílý dům vyloučil navrhované zvýšení daně z plynu a nové poplatky pro řidiče elektromobilů.

„Myslím, že platba se stala komplikovanější,“ řekl novinářům republikánský senátor John Thune z Jižní Dakoty. „Teď je tu větší díra.“

Demokraté se snaží posílit IRS, aby mohl lépe jít po bohatých daňových únikech. Ale Republikáni nevěří Přísnější zdanění by mohlo generovat mnohem více příjmů.

Někteří demokraté doufají, že uzavřou dohodu s republikány. Mnoho z nich však prosazuje větší balíček, který zahrnuje čistou energii, péči o děti a další sociální opatření.

„Jsem stejně odhodlaný pokročit v balíčku usmíření, který naplní Bidenovy nejodvážnější politické návrhy, a myslím si, že je možné, abychom provedli obojí,“ řekl minulý týden senátoru Chris Coons, bidenský spojenec, Insider. „Bude to ale vyžadovat hodně koordinace v našem demokratickém výboru, což, doufám, dosáhneme tento měsíc.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *