Máme příliš mnoho vězňů, říká nový premiér Keir Starmer

Máme příliš mnoho vězňů, říká nový premiér Keir Starmer

  • autor, Paul Seddon
  • Role, Politický reportér

Sir Keir Starmer řekl, že chce snížit počet lidí jdoucích do vězení prostřednictvím obnoveného úsilí o snížení recidivy.

Sir Keir na své první tiskové konferenci ve funkci předsedy vlády řekl, že mnoho lidí se po posláni do vězení vrátilo „poměrně rychle“.

Dodal, že včasnou prioritou jeho nové vlády bude zasahovat, aby se zabránilo mladým lidem páchat zločiny s nožem.

Řekl ale, že problém přeplněnosti věznic nebude existovat žádné „řešení přes noc“ a dodal: „Máme příliš mnoho vězňů a nemáme dostatek věznic.“

A to po jmenování podnikatele ministrem vězeňství, který dříve řekl, že vězňů by měla být jen třetina.

„Jsme závislí na trestu,“ řekl James Timpson, šéf řetězce opraváren bot, který má politiku náboru bývalých pachatelů, v rozhovoru pro Channel 4 začátkem tohoto roku.

Labouristé, kteří drtivě zvítězili ve čtvrtečních všeobecných volbách, se zavázali přezkoumat rozsudky poté, co se znovu dostali do úřadu poprvé od roku 2010.

Vláda také zdědila zhoršující se krizi v britských věznicích a již se zavázala zachovat systém předčasného propuštění, který zavedla předchozí konzervativní vláda, aby zmírnila současnou úroveň přeplněnosti.

Minulý týden Asociace ředitelů věznic, která zastupuje 95 % vězeňských manažerů v Anglii a Walesu, varovala, že ve věznicích bude během několika dní nedostatek dostupného prostoru.

Bývalý ministr spravedlnosti Toryů Alex Chalk poprvé oznámil plány na propuštění vězňů na začátku října 2023.

Ale dodal: „Musíme udělat vše, co je potřeba, abychom zajistili dostatek vězeňského prostoru pro nejtěžší zločince, aby byla britská veřejnost v bezpečí.“

Podrobnosti o přezkoumání labouristů ještě nebyly zveřejněny, ale jmenování pana Timpsona poskytlo brzký náznak, že v této oblasti může dojít ke změně přístupu.

Sir Keir jej jmenoval do Sněmovny lordů, což mu umožnilo ujmout se funkce ministra vězeňství na ministerstvu spravedlnosti.

Podnikatel řekl v únoru podcastu Channel 4, že věznice byla „katastrofa“ pro asi třetinu vězňů a další třetina by tam „pravděpodobně neměla být“.

Řekl, že držet příliš mnoho lidí ve vězení „příliš dlouho“ je příkladem „ignorování důkazů, protože kolem trestu a trestu panuje takový pocit“.

„Jsme závislí na úsudku, jsme závislí na trestu,“ dodal.

„Vězeňský eskalátor“

Když se Sir Keir zeptal na jeho komentáře na tiskové konferenci v Downing Street, nenabídl názor, zda souhlasí s těmito odhady.

Ale dodal: „Musíme mít jasno ve způsobu, jakým využíváme věznice.

„Pro mnoho lidí [who] Dostanou se z vězení a poměrně rychle se poté vrátí do vězení.

„V této zemi máme velký problém a musíme ho překonat.“

Řekl, že jeho strana chce zejména snížit kriminalitu s nožem, a citoval svůj plán na vytvoření sítě „středisek pro mládež“.

Sir Keir, bývalý advokát, dodal: „Seděl jsem vzadu u ani nevím kolika trestních soudů a pozoroval lidi, jak se pohybují systémem na eskalátoru, aby se dostali do vězení.

„Často jsem si myslel, že mnoho z nich mohlo být z tohoto systému vyřazeno dříve, kdyby měli podporu.“

Je nám líto, ale tuto část příběhu nemůžeme zobrazit na této lehké přenosné stránce.

Plánuje ale také zachovat systém zavedený poslední vládou, podle kterého mohou být někteří méně závažní pachatelé propuštěni o 70 dní dříve.

Sir Keir řekl, že konzervativní ministři vytvořili „chaos“ tím, že nedokázali postavit dostatek věznic a špatně spravovali vězeňský rozpočet.

Na obranu svého rozhodnutí zachovat plán předčasného propuštění dodal: „Nemáme věznice, které potřebujeme, a nemohu věznici postavit do 24 hodin.“

a Nejnovější oficiální číslaVězeňská populace v Anglii a Walesu činila 87 453 z „použitelné provozní kapacity“ 88 864, ukázala v pátek zveřejněná studie.

Skotská vláda řízená Skotskou národní stranou, která je zodpovědná za věznice ve Skotsku, plánuje v nadcházejících měsících propustit 500 až 550 vězňů.

Přichází to tak, že sir Keir svolal labouristy na první schůzi vlády po 14 letech a řekl svému nadřízenému, že od nich očekává, že budou sebe a svá oddělení dodržovat „nejvyššími standardy integrity a poctivosti“.

V prohlášení na Downing Street o schůzce se uvádí, že premiér řekl ministrům, že „celá země očekává, že vláda bude plnit své priority“.

Poté, co schůze kabinetu skončila, byl sir Keir na své první tiskové konferenci ve funkci předsedy vlády podroben intenzivním výslechům novinářů.

Když se ho zeptali na zvýšení daní, Sir Keir řekl, že bude dělat „obtížná rozhodnutí“ a bude čelit výzvám „zcela upřímně“.

Nová labouristická vláda čelí obtížným rozhodnutím ohledně veřejných financí, přičemž očekávání naznačují výrazné škrty ve výdajích.

Sir Keir nastínil své plány na turné po Spojeném království v nadcházejících dnech a uvedl, že drtivé vítězství labouristů ve čtvrtečních všeobecných volbách dalo „jasný mandát vládnout celé Británii“.

Výsledek se původně očekával v pátek kolem 5:00 BST, ale přepočítání znamenalo, že výsledky byly odloženy až do sobotního poledne.

Kandidát Angus MacDonald získal většinu 2 160 hlasů nad kandidátem SNP Drewem Hendrym.

To znamená, že liberální demokraté získali 72 křesel ve Westminsteru. Šest z těchto křesel je ve Skotsku, což znamená, že liberální demokraté předběhli skotské konzervativce a stali se třetí největší stranou ve Westminsteru.

V celém Spojeném království získali labouristé 412 křesel, zatímco konzervativci 121.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *