Malé hlavní město Praha zažije Velikonoce bez turistů – opět

PRAHA (Reuters) – Tradiční česká hospoda „Deminka“ v Jakobu Reichika se nachází přímo za Národním muzeem, kousek pěšky od desítek hotelů a je magnetem pro stáda turistů, kteří každoročně sjíždějí do Prahy na velikonoční svátky.

Ale již druhý rok po sobě sedí na židlích dřevěné židle, na baru se hromadí džbánky na pivo a plzeňské faucety zůstávají suché před tím, co by za normálních okolností bylo jedním z největších víkendů vydělávání peněz roku.

„Velikonoce jsou obvykle první víkend v Praze, kdy se věci opravdu začnou přeplňovat, a pak pokračujte,“ řekl Richika, který odhaduje, že turisté vytvářejí zhruba 60 procent příjmů z hospody, kterou založil v roce 1882.

„Na tento rok se už ani nepodíváme. Doufáme, že rok 2022 bude rokem nula.“

Poloha Prahy v srdci Evropy, spolu s pohádkovým centrem dlážděných ulic, barokní architekturou a zámkem na kopci s výhledem na město, z něj činí oblíbený cíl pro dlouhé víkendy, jako jsou Velikonoce.

Hlavní město České republiky v roce 2019 přivítalo více než 9 milionů turistů, což je podle Euromonitor International čtvrté nejnavštěvovanější město v Evropě po Londýně, Paříži a Římě.

„To je ničí.“

Ekonomika města také závisí na lidech, kteří utrácejí peníze v restauracích, barech a hotelech. Starosta Zdeněk Harib uvedl, že Praha představuje 60 procent příjmů z cestovního ruchu v České republice.

„Vidíme velký dopad, který to má na pražskou ekonomiku a na podnikatele, kteří poskytují služby v tomto odvětví,“ řekl Harib agentuře Reuters a dodal, že během velikonočních svátků v roce 2019 přišlo do Prahy 270 000 zahraničních turistů, ale blížili se k nule rok. „Ničí je to.“

Vzhledem k tomu, že cestovní omezení a hranice jsou uzavřeny napříč celou Evropou, majitelé podniků tvrdí, že pouze očkovací kampaně umožní lidem znovu svobodně cestovat.

READ  Nekrolog: Mary Beth Murphy - Door Pulse County

V pětihvězdičkovém hotelu President na Vltavě řekla manažerka Veronica Vagikova, že v tomto ročním období hotel, uzavřený od října, obvykle pracoval téměř na plný výkon a na rušný víkend přijížděli hosté z celého světa. .

Zatímco zaměstnanci využili prostoje k provedení upgradu včetně střešního baru, Vagiková uvedla, že neexistují žádné plány na opětovné otevření, dokud se zahraniční turisté nevrátí.

„Obvykle jsou všechny hotely v Praze vyprodané a na Velikonoce jsou ceny vysoké,“ řekla v tichém a děsivě prázdném hotelu.

„Po mimosezóně vítáte nadcházející jaro a podnikání roste. Nyní chceme jen přežít.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *