Majitelé Roku čelí dosud nejhoršímu druhu nedůstojnosti: zastavenému vyhlazování pohybu

Majitelé Roku čelí dosud nejhoršímu druhu nedůstojnosti: zastavenému vyhlazování pohybu
Přiblížit / Vyhlazování pohybu dělalo obrázky divné a divné dlouho předtím, než se sem AI dostala.

Urich Lawson | Getty Images | Rocco

Majitelé Roku TV se v poslední době potýkají s řadou nepříjemností při aktualizaci softwaru. Existovaly podmínky služby, které vyžadovaly arbitráž, která zablokovala vaši televizi, dokud nebudete souhlasit (nebo nepošlete dopis). Chystá se představení reklam na domovské obrazovce. Ale nejnovější podráždění zasáhne některé majitele Roku přímo do očí.

Zprávy o Komunitní fóra Roku a dál Reddit Hledejte majitele TCL HDTV, které mají Roku jako operační systém vestavěný, zažívají Action Smoothing, aniž by jej zapnuli po aktualizaci na Roku OS 13. Někteří lidé hlásili, že jejich televizor Action Smoothing dříve nenabízel, ale je nyní ukazuje výsledky bez jakékoli metody Chcete-li to vypnout. Obecná nastavení televizoru ani konkrétní nastavení dostupná při přehrávání obsahu podle některých uživatelů neposkytují způsob, jak jej vypnout.

„Vyhlazení pohybu“ je název Roku pro interpolaci videa nebo vyhlazování pohybu. Srdcem vyhlazování pohybu je odhad pohybu a kompenzace pohybu (MEMC). Rychle se pohybující videa, jako jsou živé sportovní události nebo intenzivní akční scény, mohou mít při sledování na televizorech s nižší snímkovou frekvencí pocit „třesu“. Vyhlazování pohybu využívá hardware a algoritmy MEMC k umělému zvýšení snímkové frekvence video signálu vytvořením nejlepšího odhadu, jak bude snímek vypadat mezi dvěma existujícími snímky, a následnou interpolací pro zvýšení snímkové frekvence.

Když je zapnutý, signál zní plynule a jak název napovídá, plynule. Když se nechá zapnutý a zpracovává tradičnější signál rychlostí 24 nebo 30 snímků za sekundu, funguje to docela dobře. Pořady a filmy vypadají podivně realisticky, v podstatě postrádají pohybové rozostření a plynulý pohyb, na který jsme byli zvyklí. Všechno vypadá jako v televizním seriálu nebo jako kdybyste na svém smartphonu sledovali video ze zákulisí vašeho pořadu. Je to problém tak přetrvávající a často pohřbený v televizním prostředí, že o něm Tom Cruise v roce 2018 vydal celé veřejné oznámení.

READ  Free Play Days zahrnuje tento víkend čtyři hry pro Xbox

Ars kontaktoval Roku s žádostí o komentář a aktualizuje tento příspěvek o odpověď. Když postižené televizory Roku znovu získají schopnost udržovat plynulý pohyb, nastavení se obvykle nachází v oblasti „Expertní nastavení“ televizoru nebo povolením režimu „Film“ z rychlých nastavení.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *