Maďarsko může brzy patřit mezi nejvyspělejší členské země Evropské unie

Maďarská ekonomika v tuto chvíli pokračuje v dohánění, a to i přes nedávné potíže, podle zpráv VilagGazdaság. Pokud bude vývoj země pokračovat, Maďarsko vynikne v globální recesi, uvedl premiér ve svém projevu v Tosnadfordu.

„Maďarsko by mělo být v případě globální recese domácí výjimkou,“ řekl Viktor Orbán, ale v projevu přesně nevysvětlil, co tím myslel. Ministr hospodářského rozvoje Marton Nagy vysvětlil, že Maďarsko může dosáhnout vynikajících výsledků, když si udrží růstovou výhodu ve výši dvou procentních bodů. Gergeli Saban, hlavní analytik Bank Magyar Holdings, uvedl, že přebytek růstu země podle dostupných údajů přesáhl 2 procentní body.

Přečtěte si takéPřišla špatná zpráva: čtvrtina maďarských firem plánuje propouštění

Po umístění proti Portugalsku má Maďarsko příležitost udělat krok směrem k nejrozvinutější zemi Evropské unie. Je ale důležité si uvědomit, že se současnou ekonomickou krizí se vývoj pravděpodobně zpomalí. Dohánění vyspělejších zemí může vést k poklesu pod průměr EU.

Maďarsko v regionu vyniká

Hospodářský růst země zůstal silný i v první polovině roku 2022. Maďarská produkce vzrostla o 7,3 procenta, zatímco průměrná produkce v Evropské unii zůstala pod 5 procenty. To ukazuje, že země dohání ty nejvyspělejší. Pořadí HDP se pravděpodobně nezmění, HDP na bázi parity kupní síly by v roce 2022 mohl vzrůst ze 76 procent na 78 procent průměru EU.

diósgyőr miskolc . továrna na čokoládu
Přečtěte si takéMaďarská průmyslová produkce vzrostla v červenci o 4 procenta, deficit běžného účtu je obrovský

I v regionu je tento růst impozantní – například HDP Slovenska vzrostl ve stejném období o 2,4 procenta a České republiky o 4,2 procenta. Gergeli Saban také zdůraznil, že zatímco v sousedních zemích byly problémy z inflace cítit již na začátku roku, v Maďarsku statistický úřad změřil růst reálných mezd.

Stejně jako na začátku pandemie COVID-19 je výsledek současné energetické a ekonomické krize nejasný. Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují ekonomiky a jejich růst, jako je potenciální nedostatek energie a kolísání cen energií.

Budapešť
Přečtěte si takéKolik bude stát byt v Budapešti za rok?

zdroj: VilagGazdaság

READ  Co je potřeba ke vstupu do NATO?

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.