Macronova prohra ve Francii zvyšuje vyhlídky na druhé funkční období von der Leyenové – POLITICO

Macronova prohra ve Francii zvyšuje vyhlídky na druhé funkční období von der Leyenové – POLITICO

Nakonec Macron zůstává francouzským prezidentem, diplomaté uznali, se vší symbolickou důležitostí a politickou váhou, která se za tímto postavením skrývá.

Diederik de Schetzen, generální tajemník Aliance liberálů a demokratů pro Evropu, na téže politické akci odmítl dopad národního hlasování na Macronův vliv u stolu Evropské rady s argumentem, že vliv domácích problémů má na lídry menší vliv. diskuze. „Tito jednotlivci jsou tam venku a budou bojovat za naši politickou rodinu.“

Proti oslabení Macrona u stolu Evropské rady protestoval i další francouzský představitel, který prohlásil, že Macron zůstává u stolu lídrů francouzským prezidentem.

Pokud jde o výměnu dotací, podle úředníků nyní Francie chce od von der Leyenové ujištění, že její mandát bude zahrnovat silné zaměření na průmyslovou politiku a splní požadavek Paříže povolit více dotací na podporu ekonomiky bloku.

Minulý měsíc Macron pronesl alarmující projev, ve kterém vyzval Evropany, aby masivně investovali do strategických oblastí, jako je umělá inteligence a obnovitelné zdroje energie, aby mohli konkurovat Číně a Spojeným státům.

Jacob Hankey Villa, Reportážemi přispěli Jacopo Barigazzi, Nicholas Vinokur, Elissa Brown a Eddie Wax.

READ  Zdravotníci tvrdí, že súdánské síly během protestů proti převratu zabily nejméně sedm lidí

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *