Lukaku zachrání Belgii po losování s Českou republikou

Romelu Lukaku prodloužil svůj impozantní bodovací rekord v Belgii, když v sobotní kvalifikaci na mistrovství světa zachránil remízu 1: 1 proti České republice, přičemž nejlepší bodoval tým FIFA.

Tváří v tvář inspirující české straně, která dvakrát zasáhla lesy, Belgie bojovala defenzivně a na začátku druhé poloviny připustila. Poté Lukaku, belgický nejlepší střelec, zvýšil své skóre na 59 gólů v 91 mezinárodních zápasech po asistenci poskytované Kevinem De Bruynem.

Belgie a Česká republika zvítězily ve svých úvodních zápasech ve skupině E.

Hraje bez týmu Borussia Dortmund Thomase Meuniera a Thorgana Hazarda, kteří kvůli německým karanténním pravidlům nesměli cestovat do Prahy, v zábavné první polovině dominovala Belgie, ale hostitelé měli větší šance.

Český tým chyběl u čtyř bundesligových hráčů kvůli virovým omezením v Německu, včetně prvního brankáře, ale to se neobjevilo.

Belgický brankář Thibaut Courtois byl poprvé přinucen k záchraně ve 14. minutě a útočník Michael Kremencic se o několik minut později přiblížil, když se rozřezal na branku Jason Denayer a vypálil jemnou střelou levou nohou, aby našel pouze branku . Návštěvníci odpověděli pozoruhodným úsilím Leandera Dendonkera, který omylem jednou rukou vyloučil Thomase Vaclica.

Hostitelé si zasloužili pokračovat v 50. minutě, když Lucas Profudt dostal příliš mnoho prostoru poblíž oblasti – jak Dendoncker, tak Denayer byli příliš pomalí, než aby mohli postupovat vpřed – a vyrazili střelou z dálky do vzdáleného rohu.

Belgie dostala další ránu krátce poté, co Dries Mertens opustil hřiště zraněný. Ale návštěvníci jsou zpět ve hře po inspirativním příspěvku De Bruyne. V polovině hřiště poslal tvůrce Manchesteru City dlouhý míč mezi dva české hráče, aby našli Lukaku poblíž pokutového území. Útočník Interu unikl ze své značky a levou nohou našel síť mezi Vaclicovými nohama.

READ  EU nastiňuje výhody a nevýhody přesunu větší produkce API – Endpoints News

Poté De Bruyne promarnil příležitost postoupit do Belgie, když trefil pravou tyč. Hostitelé pokračovali v tlaku až do konce a před závěrečným hvizdem měli dvě velké šance – nejprve s úsilím Jana Borrella, které skončilo břevnem a poté hlavičku Tomáše Suchka zmařil obránce Toby Alderweireld.

Dříve se Bělorusko dvakrát vrátilo zezadu, aby zahájilo svoji kvalifikační kampaň na mistrovství světa vítězstvím 4: 2 nad 10členným Estonskem, které po výhře 6: 2 v rukou Čechů v polovině týdne propadlo druhé prohře.

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."