Lucky loser Kwon získává svůj největší titul v Adelaide

Vydáno v:

Adelaide (Austrálie) (AFP) – Korejský šťastný poražený Kwon Soon-woo získal největší titul své kariéry, když v sobotu na Adelaide International porazil Roberta Bautistu Aguta ve strhujícím finále.

Kwon prohrál ve druhém kole kvalifikace na turnaj, ale získal místo v hlavním losování jako šťastný poražený.

A po porážce Čecha Tomáše Macháka v prvním kole překonal Jihokorejec druhého nasazeného Pabla Carrena Bustu, Švéda Mikaela Ymira a vycházející anglickou hvězdu Jacka Drapera a dosáhl na rozhodujícího hráče.

V dramatickém finále, které trvalo 2 hodiny a 43 minut, Kwon porazil Bautistu Aguta 6-4, 3-6, 7-6 (7/4) v zápase, který měl obě strany.

Kwon prolomil Španělovo první podání a poté použil své silné údery, zejména forhend, k uzavření prvního setu.

Bautista Agut okamžitě zareagoval, na začátku druhého setu zlomil Kwona a zvýšil procento podání, aby vyrovnal zápas o jeden set za kus.

Když se pětatřicetiletý Bautista Agut ve třetí třetině stáhl do vedení 3:0, vypadalo to, že je po všem, ale Kwon zařízl hluboko a znovu se zlomil, čímž dotáhl set do tiebreaku.

Dva vyměněné rány v tie-breaku, až za stavu 4-3 pro Bautistu Aguta Španěl zakolísal a Kwon sebral další čtyři body a zpečetil zápas.

Toto vítězství bylo Kwonovým druhým titulem na ATP Tour po úspěchu na Astana Open v Kazachstánu v roce 2021 a znamená to, že tento 25letý hráč je prvním Jihokorejcem, který vyhrál několik titulů ATP Tour.

Zaručuje také, že se ve světovém žebříčku vyšplhá o 32 míst na 52 příček.

READ  Spojené státy vypuknou ve třetím zápase finále Par Hockey Cupu, aby sesadily kanadské rivaly