Londýn | Zatímco se LTA připravuje na pořádání finále BJK Cupu, tým GB se střetne s Českou republikou v Praze.

Londýn |  Zatímco se LTA připravuje na pořádání finále BJK Cupu, tým GB se střetne s Českou republikou v Praze.

Kvalifikace BNP Paribas o Billy Jean King Cup Velké Británie proti České republice se bude konat v I. Cesky Lawn Tennis Club v Praze od 15. do 16. dubna, přičemž finále LTA turnaje je údajně na listopad.

Tým se těší na střetnutí s Českou republikou v našem kvalifikačním kole 2022 a doufá, že bude pokračovat v našem tempu v Billy Jean King Cup… Anne Kyotwang, kapitánka Billy Jean King Cupu ve Velké Británii

Kvalifikace bude prvním střetnutím Česka s Velkou Británií od roku 1995 a poprvé se bude hrát na české půdě, kterou vybere tým, který řídí antuku.

Vítěz postoupí do Billy Jean King Cup přes finále BNP Paribas, kde bude hrát o právo být korunován šampiony roku 2022.

Billy Jean King, který v České republice vyhrál trofej 11krát, drží aktuálně rekord 4. týmu žebříčku.

Velká Británie pod vedením Ann Kyotawong porazila v dubnu 2021 v Národním tenisovém centru Mexiko a připravila turnaj s českými hráči. A jít do nerozhodného výsledku ve finále.

„Tým se velmi těší na to, že se utká s Českou republikou v kvalifikačním kole pro rok 2022, a doufáme, že budeme pokračovat v našem tempu na příštím ročníku Billy Jean King Cup,“ řekl Kyotwang během losování.

Dvacetičlenný tým vedený šampionkou French Open z roku 2021 Barborou Grezchikovou bude pro tým GB těžkou výzvou proti zemi v top 50, zatímco Británie má 5 hráčů v top 160 a britskou č. 1 Emmu Radukanu. , Kdo ještě nehrál v turnaji.

Heather Watson, Harriet Dart, Katie Boulder a Francesca Jones bojují o místo v týmu GB.

Anne Kyotwang, kapitánka britského pohárového týmu Billy Jean King’s Cup, se těší na setkání s českými hráči v Praze.

LTA.org.uk

Mezitím bylo zveřejněno několik nedávných zpráv ČasyLTA zvažuje nabídku 10 milionů liber na pořádání finále Billy Jean King’s Cup jako součást svého plánu využít efekt Radocanu a doufá, že to bude významný krok k pořádání závěrečných fází ženského mezinárodního týmu. Soutěž probíhá od 8. do 13. listopadu.

READ  Duncan požádá o akční reprízu proti odhodlané České republice

Dříve známý jako Fed Cup, největší každoroční ženský sport na světě je v roce 2020 přejmenován a účastní se ho přibližně 100 zemí, ale finále představuje 12 nejlepších zemí ve skupinové fázi s každým, po němž následuje klepání – semifinále a finále. .

Vzhledem k tomu, že akce bude vyžadovat 2 dočasné kurty pro pořádání finále, včetně krytých stadionů v Londýně, Glasgow a Manchesteru, místo pro Velkou Británii by bylo zaručeno, pokud by se akce konala.

Samotné prize money budou stát 9 milionů a další neznámé náklady na etapy budou značnou strmou investicí do ženského tenisu v této zemi, ale šance na využití marketingové síly devatenáctileté Radokunu jsou velmi dobré. Muselo projít mnoho důstojníků.

Šokující vítězství teenagerky při vítězství na US Open loni v září, Raduganu se okamžitě stala hvězdou a vytvořila nový precedens pro mladé ženy v celé Velké Británii.

Britský BJK Cup nehrál v závěrečných fázích turnaje od roku 1993 a od loňského play-off proti Mexiku odehrál na domácí půdě pouze 3 zápasy za zavřenými dveřmi v NTC v Rohamptonu na jihozápadě Londýna.

Finále ATP v O2 Areně v Londýně v roce 2020 se chýlí ke konci a nyní existuje určitá šance vidět špičkový tenis ve Spojeném království mimo celokurtovou sezónu, i když Lever Cup, soutěž družstev mužů ve stylu Ryder Cupu bude trvat místo v Evropě, USA, O2 od 23. do 25. září Is.

Švýcarsko je jedinou zemí, která se již kvalifikovala do finále Poháru PJK poté, co loni skončila v Praze na druhém místě, zatímco mistryně Ruska z roku 2021 pozastavila ITF po invazi na Ukrajinu. Neobhajujte svůj titul.

Bude O2 Arena v Greenwichi společně hostit finále Billy Jean King Cupu s Glasgow a Manchesterem?

© Sound Scarf / Getty Images

READ  Nezaměstnanost byla v březnu v České republice nejnižší v Evropské unii

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *