LOETB zasáhl účet ve výši 178 000 EUR za přesměrování podvodu v podnikání Tullamore School

Dublinské trestní soudy.

od Sonia McClain

Tento týden dublinský trestní soud vyslechl Laois Offaly Education Training Board (LOETB), který se stal obětí podvodu s přeposíláním bankovek ve výši 178 000 EUR za práci ve škole Tullamore.

Rozvedený pár dostal plně podmíněný trest odnětí svobody za praní špinavých peněz ukradených školské radě v návrhu zákona, který podvod postoupil.

Zanab Ibrahim, 51, z Wolfton Street, Cavan, Co-Cavan a její bývalý manžel Frances Vallay (54) z Loubnstown, Navan, byt Co-Math se 31. října 2014 přiznali u obvodního soudu v Dublinu k praní špinavých peněz. pár se rozvedl v roce 2004.

Soud vyslechl, že zatímco 178 695 eur bylo převedeno na bankovní účet na Ibrahimově obchodním účtu, o čtyři dny později bylo z toho 50 000 eur převedeno na účet Vale.

Celkem 178 965 EUR bylo odebráno podvodem s přeposíláním účtů poté, co Rada pro vzdělávání a školení Laois/Offaly zaplatila stavební firmě za práci vykonanou ve škole v Tullamore, řekl Garda Shane Fitzsimons Emmetovi Nolanovi BL, generálnímu prokurátorovi.

Původní faktura byla představenstvu zaslána předtím, než účetní oddělení obdrželo e-mail, údajně od stavební společnosti, nařizující platbu na trvalý bankovní účet TSB.

Podvod se objevil, když stavební firma oznámila, že dosud neobdržela platbu.

Šetřením bylo zjištěno, že email pochází z České republiky.

Gda Fitzsimons potvrdil, že Ibrahim je zodpovědný za 178 965 EUR, které byly uloženy na bankovní účet ve jménu módního butiku, který vlastní v Co Cavan, zatímco Falaye je zodpovědný za 50 000 EUR, které byly později převedeny na jeho bankovní účet 3. listopadu 2014. .

Soudkyně Elma Sheehanová odložila trest odnětí svobody na dva a půl roku pod podmínkou, že každý z obviněných zachová klid a bude se chovat slušně. Vallayovi bylo nařízeno zaplatit 1 000 EUR do fondu Petera McFairyho.

Ibrahimová byla zatčena v únoru 2015 a předvedena k výslechu, kde se přiznala. Přiznala se k vlastnictví společnosti, která sídlí v Moore Street v Dublinu a která fungovala do roku 2009.

Tvrdila, že povolila převod peněz na svůj účet, protože od prodeje domu v Nigérii očekávala 205 000 eur, ale Gda Fitzsimons řekl, že její nárok nepřijímají, a řekl, že neexistuje žádný plán na prodej domu.

Ibrahim řekla, že převedla 50 000 eur do Valais, aby mu umožnila koupit dva kamiony na farmu její matky.

Gda Fitzsimons souhlasil s Keithem Spencerem BL, obráncem, že všech 1 000 EUR z vybraných peněz bylo zpět.

Než podala žalobu s odůvodněním, že byla lehkomyslná při přijímání peněz na svůj účet. Připouští se, že od roku 2014 nepřitáhla pozornost Gardy.

Gda Fitzsimons souhlasil s Kevinem Rochem BL, obhajujícím Falaye, že původní e-mail neposlal jeho klient ani Abraham.

Souhlasil s tím, že Falaye má obchodní činnost zabývající se vývozem vozidel do Nigérie prostřednictvím společnosti, která byla poprvé zaregistrována v roce 2008.

Pan Spencer požádal soud, aby uznal, že Ibrahim nebyl zapojen do podvodu s přímým přesměrováním, který vedl k odebrání finančních prostředků, ale místo toho umožnil použití jejího účtu, když měla provést další šetření, proč byl její účet potřebný.

Je matkou dvou dospělých dětí. Řekl, že je velmi slabý člověk a bydlí na ubytovně.

Pan Roach řekl, že Vallay se měl zeptat, zda jsou peníze legitimní, než povolil jejich převod na svůj účet, a nyní plně akceptuje, že „nikdy neměl být vystaven takovému riziku“.

READ  Vicepremiér - EURACTIV.com říká, že strategická nezávislost EU musí zůstat otevřená

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.