Locarno svázaná ‚Noční siréna‘ Pounded by Intramovies (exkluzivní)

Locarno svázaná ‚Noční siréna‘ Pounded by Intramovies (exkluzivní)

Nezávislý distributor v Římě Vnitřní filmy Získal mezinárodní prodejní práva na locarnského konkurenta „Nightsiren“ („Svetlonoc“) v režii Terezy Nvotovà.

Slovensko-česká inscenace podnítí mladou ženu, která se vrací do svého odlehlého horského domova, aby získala odpovědi o svém trýznivém dětství. Obrátí se proti ní silně pověrčiví vesničané, kteří ji obviňují z čarodějnictví a vraždy.

Více od Variety

Jak ve svém prohlášení vysvětlila Nvotová, která napsala scénář společně s Barbarou Namirovou, „Noční siréna“ se snaží vyvrátit zastaralé mýty o ženskosti a narýsuje čáru mezi starověkými misogynními mýty a jejich znovuobjevením v moderním světě.

„Ačkoli ženy již nejsou upalovány na hranici, stále jsou terčem jejich sexuální orientace, emocionality a reprodukčních možností. Změnilo se pouze označení, z ‚čarodějnice‘ na ‚děvka‘.“ Nightsiren hovoří o hodnotě svobody, pokud odmítáme jít tradiční cestou.

Světová premiéra 12. srpna v Locarnu, „Nightsiren“ soutěží o první cenu v postranním panelu Cineasti del Presente, zdůrazňující první a druhé promítání začínajících mezinárodních filmařů.

„Okamžitě nás zaujal Terezin talent a neuvěřitelná schopnost vytvořit atmosféru, ve které prastaré přesvědčení překonává zdravý rozum a mísí přítomnost a minulost do života moderní mladé ženy, která se snaží ovládat své bouřlivé dětství,“ řekl Marco Valerio Fusco. Vedoucí akvizice a produkce ve společnosti Intramovies, která si dala za úkol podporovat nadějné nové filmaře během své téměř 50leté historie.

Nightsiren - Credit: Courtesy of Intramovies

Nightsiren – Credit: Courtesy of Intramovies

S laskavým svolením Intramovies

Tým „Nightsiren“ vede Natalia German, která hraje hlavní postavu Charlotte, spolu s Evou Morris, Julianou Protovskou a Evou Petovou.

Nvotová, jejíž v roce 2017 oceněný debutový film „Filthy“ měl premiéru na MFF v Rotterdamu, také dělala dokumenty pro HBO Europe, přičemž její nejnovější „The Lust for Power“ byl kriticky oceněn. Vyvíjí svůj třetí film „The Father“ a také krátkou sérii „Convictions“.

READ  Kde se natáčelo Kolo času? Skutečná místa natáčení pro televizní show

Nadpřirozené drama bylo vyvinuto na ScripTeast Independent Film Foundation a představeno na koprodukčních fórech MIA v Římě, Agora Crossroads v Soluni a na TIFF59 a Frontières Finance & Packaging Forum.

Vznikl v koprodukci Bfilm (Slovensko), Moloko Film (Česká republika) a RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska) a získal podporu od Slovenského audiovizuálního fondu, Českého filmového fondu a Eurimages.

75 Filmový festival v Locarnu Probíhá od 3. do 13. srpna.

Nejlepší sortiment

podepsat pro Různé Newsletter. Pro nejnovější zprávy nás sledujte FacebookA CvrlikáníA Instagram.

Klikněte sem a přečtěte si celý článek.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *