Liverpool a Porto se kvalifikují do osmifinále Ligy mistrů

Ankara

Liverpool ve středu postoupil do osmifinále Ligy mistrů UEFA poté, co v pátém kole skupiny A porazil Ajax 3:0.

Egyptská hvězda Mohamed Salah se dočkal první krve Liverpoolu ve 42. minutě v Johan Cruyff Areně v Amsterdamu.

Ve druhém poločase dal Darwin Nunez ve 49. minutě druhý gól Reds a jen o dvě minuty později dal Harvey Elliott další gól anglického klubu a zápas skončil 3:0.

Liverpool, který se potřeboval vyhnout porážce, aby se kvalifikoval do osmifinále, dostal vízum, které potřeboval, zatímco Ajax byl na cestě do Evropské ligy.

Ve skupině A Neapol, která se již kvalifikovala, vyhrála pět z pěti zápasů, když ve středu vyhrála 3:0 proti skotskému týmu Rangers.

Bayern Mnichov vyhrál 5 z 5

Dalším klubem, který vyhrál 5 z 5 zápasů, je Bayern Mnichov, který ve středu ve skupině C vyhrál pátý zápas nad Barcelonou 3:0.

Góly německého klubu na Camp Nou zaznamenali v desáté minutě Sadio Mane, ve 31. minutě Eric Maxim Choupo-Moting a v 95. minutě Benjamin Pavard.

Inter Milán ve stejný den porazil i český klub Viktoria Plzeň 4:0, Barcelona je na cestě do Evropské ligy, Inter získal vízum pro osmifinále.

Plzeň je na konci skupiny C s nulou bodů.

Porto se kvalifikovalo do osmifinále a rozdrtilo Club Brugge 4:0

Porto se kvalifikovalo do osmifinále porážkou Club Brugge 4:0, zatímco Atlético Madrid nedokázalo porazit Bayer Leverkusen, protože zápas skončil ve skupině B 2:2.

Útočník Porta Mehdi Tarmi vstřelil dva góly ve 33. a 79. minutě na stadionu Jana Breidela v Bruggách. Další branky vstřelili Evanelson v 57. minutě a Stephen Ostaccio v 60. minutě.

Klub Bruggy vede skupinu B s 10 body, následuje Porto s 9 body.

Třetí je Atlético s 5 body a čtvrtý Leverkusen se 4 body.