Linuxový notebook navržený Razerem se zaměřuje na vývojáře AI se zaměřením na hluboké učení

lambda

Razer je známý především svými počítači a herními periferiemi, ale je také známo, že čas od času ponoří prsty do prostoru produktivity. Razer x Lambda Tensorbook v úterý oznámil, že vidí, že Razer překračuje svou komfortní zónu. Linuxový Oyster, vyrobený ve spolupráci s Lambda, se zaměřuje na rozvoj hlubokého učení.

Lambda, která existuje od roku 2012, je poskytovatelem infrastruktury hlubokého učení, kterou využívá ministerstvo obrany USA a „97 procent nejlepších výzkumných univerzit ve Spojených státech,“ uvádí se v oznámení společnosti. Nabídka společnosti Lambda zahrnuje clustery GPU, servery, pracovní stanice a cloudové instance, které trénují neuronové sítě pro různé případy použití, včetně samořídících aut, detekce rakoviny a objevování léků.

Notebook má loga Lambda a Razer.
Zvětšení / Notebook má loga Lambda a Razer.

lambda

přezdívané „hluboké učení na notebooku“ Tensorbook Má Nvidia RTX 3080 Max-Q (16 GB) a je zaměřena na inženýry strojového učení, zejména na ty, kterým chybí notebook s diskrétním GPU, a proto musí sdílet zdroje vzdáleného stroje, což negativně ovlivňuje vývoj.

Tensorbook usnadňuje instalaci rámců hlubokého učení PyTorch, TensorFlow, Caffee a Caffee 2, stejně jako aplikací zaměřených na GPU CUDA a cuDNN, stejně jako vývojové nástroje od lambda „Jednořádková instalace a cesta spravovaného upgradu.“

„Když zaseknete SSH na vzdáleném serveru, nebudete mít žádná data ani místní kódy, a dokonce bude těžké ukázat svůj formulář svým kolegům,“ Stephen Balaban, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Lambda, uvedl v prohlášení. Všimněte si, že notebook je dodáván s PyTorch a TensorFlow pro rychlé školení a zobrazování formulářů z místního GUI bez SSH.

CPU a GPU zařízení nelze upgradovat.
Zvětšení / CPU a GPU zařízení nelze upgradovat.

Lambda není výrobcem notebooků, a tak si na stavbu zařízení najala Razer. Razer nemá Tensorbook k prodeji na svých webových stránkách v době psaní tohoto článku. Zařízení je však podobné notebooky Razer, Od lehkého a tenkého designu (4,43 lbs / 0,66 palce) po barevnou klávesnici, boční reproduktory a rychlou obrazovku. 15,6palcový displej má obnovovací frekvenci 165 Hz s rozlišením 2560 x 1440.

READ  Verzi PS Plus Final Fantasy VII Remake lze od středy zdarma upgradovat na verzi PS5
Se svým tenkým stříbrným povrchem vypadá Tensorbook podobně jako vysoce výkonný notebook Razer's Book.
Zvětšení / Se svým tenkým stříbrným povrchem vypadá Tensorbook podobně jako vysoce výkonný notebook Razer’s Book.

lambda

Tensorbook přichází s nejnovější generací procesoru Intel i7-11800H, který má osm jader a základní takt 2,3 GHz, který lze zvýšit až na 4,6 GHz. Zařízení také používá 64 GB DDR4-3200 RAM a má 2 TB úložiště PCIe 4.0 SSD.

Přestože jsou k dispozici výkonnější notebooky, Tensorbook vyniká svým softwarovým balíčkem a Ubuntu Linux 20.04 LTS. Lambda také uvedla, že Tensorbook podporuje duální spouštění systému Windows.

silný výběr portů; Notebook má dva porty Thunderbolt 4, tři porty USB-A (3.2 Gen 2), HDMI 2.1, konektor pro sluchátka a čtečku karet SD.

Tensorbook má aktuálně cenu 3 500 $.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.