Liev Schreiber „zápasí“ s výzvami k bojkotu ruského umění – uzávěrka

Zatímco ukrajinští filmaři vyzvali mezinárodní festivaly jako Cannes a Karlovy Vary, aby na své seznamy zařadily ruské tituly, Leif Schreiber, který je po dědečkovi z matčiny strany původem z matčiny strany, přiznává, že se „potýká“ s myšlenkou bojkotu jakéhokoli druhu. – srdeční umění.

„Bojuji s myšlenkou bojkotovat jakýkoli druh umění nebo projevu,“ řekl Schreiber novinářům na tiskové konferenci na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v sobotu. „Když jsem to řekl, důvod, v který věřím, a všichni se mě vždy ptali, proč si myslím, že Ukrajina vyhraje, je ten, že si myslím, že z toho nakonec vyjdou na správné straně historie. A věřím, že proto, že mají pravda na jejich straně.“

Schreiber, který byl ve městě diskutovat o své iniciativě BlueCheck Ukraine, zdůraznil, že to, co v současnosti nejvíce koluje v médiích, je pravda, a řekl, že „dezinformace se staly nebezpečnou novou myšlenkou jak v Americe, tak v zahraničí a myslím, že na tom závisí Putin. na — chaos a dezinformace.“ „.

Herec a režisér řekl: „Musíme být opatrní s médii a musíme si dávat pozor na to, co konzumujeme. Ale myšlenka cenzurovat nebo bojkotovat umělce je pro mě těžká a cítím se výzvou, protože jedna z věcí Na naší ústavě se mi líbí, že chrání svobodu slova. Jistě, jedna z věcí, které na umění miluji, je myšlenka: „Pokud je to pravda, stojí za to vědět.“ Takže si myslím, že musíme být velmi opatrní o médiích vycházejících z Ruska, protože jsou to státem kontrolované nebo toto zobrazující, nebo o propagandě vycházející z Ruska v současnosti“.

V minulém týdnu vystoupilo několik významných ukrajinských filmařů včetně Dmytra Sukholytkyy-Sobčuka (hýčkat), Maxim Nakonichny (viz motýla Valentina Vasjanovičeodraz) napsal dopis na dlouholetý český festival, aby zařadil ruský titul Kapitán Volkonogov přežil V postranním panelu „Vyhlídky“. Prezident festivalu Jiří Bartoška, ​​výkonný ředitel Krishtov Mucha a umělecký ředitel Karel Osh všichni popřeli, že by film odváděl pozornost mezinárodního společenství od válečných zločinů spáchaných na Ukrajině, ale byl „nepřímou, ale velmi zřetelnou kritikou současného ruského státního systému“.

READ  Výsledky úpisu dluhopisů AS Inbank AT1
Liev Schreiber na MFF KV
KVIFF

Schreiber, který byl v Karlových Varech naposledy v roce 2004 mluvit o svém debutu v tehdejší české režii. Všechno svítíV sobotu dlouze hovořil o BlueCheck Ukraine. Spoluzaložil síť, která prověřuje organizace humanitární pomoci pro Ukrajinu a zároveň slouží jako finanční kanál pro převod darů, s právnickou firmou Ropes & Grey a poradenskou firmou IntegrityRisk (oba jsou pro bono).

Řekl: „O východním bloku panuje představa, že darování je nebezpečné a že existují případy korupce a nevíte, kam jdou vaše peníze.“ „Můj nápad byl, že najdeme způsob, jak to všechno hacknout.“

Schreiber řekl, že jeho ukrajinský dědeček měl na jeho život pozoruhodný vliv, a místo toho se cítil inspirován udělat něco, co by pomohlo zemi stále zmítané válkou.

„Dalo by se říci, že všechno, co jsem ve své kariéře dělal, bylo tak či onak něčím inspirováno nebo inspirováno. [my grandfather’s] řekl Schreiber. „Takže, když začala invaze, začal jsem přemýšlet o tom, co to znamená být Ukrajincem, a abych byl upřímný, nemám vůbec ponětí, zvláště když vidím muže v mém věku, kteří jsou grafici, stavitelé nebo umělci, jak objímají své děti a rozloučit se se svými manželkami a nosit zbraně a připravovat se na boj ve válce, ve které jsou v tak velké přesile a přesile a nevědí, jestli ještě někdy uvidí své rodiny.“

Novinářům byly ukázány záběry z nedávné doby Schreibera na Ukrajině, když mluvil přímo s organizacemi, jako je Kidsave, která pomohla dětem a sirotkům bezpečně uprchnout z Ukrajiny, a Lvovská národní filharmonie, která v současnosti slouží jako humanitární organizace. Jeho nejnovější video dohnalo herce a režiséra k slzám.

„Ukrajinci jsou opravdu neuvěřitelně vynalézaví a odvádějí skvělou práci, když se o sebe starají,“ řekl. „Potřebují jen naši podporu. Potřebují naše zdroje. Potřebují naše peníze. Potřebují naši pozornost a potřebují, abyste si je pamatovali, a chtějí být součástí naší komunity, globální komunity, Evropského společenství, demokratického společenství.“ Ale dělají úžasnou práci.“

READ  Největší světový fond majetku řadí japonskou společnost Kirin Holdings na seznam sledovaných prostřednictvím Myanmar Link

tady Odkaz Na BlueCheck Ukrajina.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.