Lídři G20 podpořili Bidenův návrh na minimální globální korporátní daň | G20

Vedoucí představitelé 20 největších světových ekonomik podpoří americký návrh na 15% globální minimální daň z příjmu právnických osob, návrh závěrů dvoudenního zasedání. Summit G20 v Římě Show v sobotu.

The G20 Plánuje implementovat pravidla v roce 2023.

„Je to víc než jen daňová dohoda, je to přetvoření pravidel globální ekonomiky,“ řekl novinářům vysoký americký představitel.

Dohoda, která vychází z návrhů vypracovaných Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), je navržena tak, aby chránila daňové příjmy a poskytovala stabilitu společnostem působícím přes hranice států.

„Skutečnost, že jsme se dohodli na tomto novém mezinárodním daňovém systému, je dobrou zprávou pro nás všechny a je to jednoznačně revoluce v mezinárodním daňovém systému,“ řekl v pátek francouzský ministr financí Bruno Le Maire při příjezdu úředníků do Říma.

Bidenova administrativa prosadila minimální sazbu daně z příjmu právnických osob ve výši 21 %, ale 15% sazba je stále výhrou pro USA na cestě na klimatickou konferenci COP26 v Glasgow příští týden. Biden místní plány Snížení uhlíkových emisí uvízlo ve slepé uličce ve Washingtonu.

Očekává se, že daňová dohoda bude formálně oznámena v neděli.

Stanovuje 15% minimální míru zisku pro velké korporace, což zvýší dodatečné příjmy pro většinu vlád a přesune daňové zatížení tam, kde podniky prodávají spotřebitelům, nikoli tam, kde jsou. Mezinárodní společnosti budou mít menší prostor pro šíření schémat daňových úniků.

Očekává se, že některé země budou těžit více než jiné. Podle Wall Street Journal bude pro Spojené státy dodatečný příjem z minimální korporátní daně 15krát vyšší než z Číny. Samostatná zpráva citovaná časopisem odhaduje, že celkové podpory pro 52 rozvojových zemí by se mohly pohybovat mezi 1,5 miliardami a 2 miliardami dolarů ročně, což je hluboko pod úrovní nejbohatších zemí.

READ  Požáry spalují Španělsko a Francii, když plameny dosahují pobřeží

tento měsíc předemA Biden Popište to Návrhy jako „bezprecedentní“.

Řekl, že „závody ke dnu“ v sazbách korporátních daní „nepoškodily jen americké pracovníky, ale také uvrhly mnoho našich spojenců do konkurenční nevýhody“.

Biden řekl, že dohoda „odstraní pobídky k přesunu pracovních míst a zisků do zahraničí a zajistí, že nadnárodní společnosti zaplatí svůj spravedlivý podíl zde doma. Tato mezinárodní dohoda je důkazem, že zbytek světa souhlasí s tím, že společnosti mohou a měly by udělat více, aby zajistily, že stavět zpět lépe.“

Pascal Saint-Amans, vysoký daňový úředník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, listu řekl, že „deglobalizace, kterou jsme všude viděli, měla být odrazem proti daňovému multilateralismu. Ale pokud chcete chránit své suverenitu, co potřebujete, je daňová spolupráce.

Návrhy budou muset ještě schválit zúčastněné země. Ve Spojených státech, s ohledem na cestu, kterou se smlouvy musí ubírat, to může vyžadovat schválení dvou třetin v Senátu rozděleném na 50:50 a jen zřídka je domovem spolupráce obou stran.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *