Libérie: Začíná případ loupeže v Senátu za 5 milionů dolarů

Tajemník Senátu Nanborlor Singhbe zahájí příští úterý 17. srpna 2021 u trestního soudu C v Chrámu spravedlnosti v Monrovii trestní řízení za 5 milionů dolarů.

Nanborlor Sengbeh, tajemník liberijského senátu, George Wisner, bývalý výkonný ředitel Národní investiční komise (NIC), Othello Carr, pobídkový úředník, NIC a další byli loni obviněni z více zločinů: ekonomické sabotáže, krádeže majetku, padělání a kriminální spiknutí na základě Stížnosti vlády Libérie od Hanse Armstronga.

Byli obviněni z podvádění českého investora Hanse Armstronga penězi 5 milionů dolarů a vybavením na provoz NHM Eko Liberia Limited, české společnosti, o níž se věří, že vlastní 30% (Sengbeh), zatímco Hans Armstrong (Česká republika) vlastní 70 procento.

Prvních pět milionů údajně zpronevěřil Sengbeh v hotovosti a vybavení za účelem založení společnosti pro duševně choré v Margibi County, ale později byla zřízena protikorupční komisí Libérie (LACC), pro kterou Sengbeh nevyužil finanční prostředky na zamýšlený účel, aby se místo toho odvrátil pro osobní zisk.

Proces v tomto řízení byl pozastaven v důsledku pokračující prosby Sengbehovým právním týmem.

V úterý 12. srpna 2021 soud nařídil svému úředníkovi, aby stranám zúčastněným v tomto řízení oznámil, že soudní řízení v této věci začne příští úterý 17. srpna 2021.

Soudní oznámení o prominutí uvádí: „Bylo mi také nařízeno poskytnout toto oznámení o prominutí, přičemž nechám kopii každé ze zúčastněných stran jejich poradců a nechám je podepsat a poté nechám na zadní straně originálu ověřit vaše oficiální přiznání. jeho kopie s uvedením formy a způsobu služby podání a vystavená v kanceláři úředníka tohoto váženého soudu. “

Po oznámení soudu a přidělení příkazu na příští úterý 17. srpna 2021 ministerstvo spravedlnosti, stíhací rameno vlády, napsalo senátu dopis připomínající jeho předchozí korespondenci, aby dočasně zbavil Sanghbeh jeho pozice . čelit jeho trestnímu soudu.

READ  Jaká nová smažená jídla na Texas State Fair stojí za vaše peníze? Který to není?

Toto je podle ministerstva spravedlnosti opatření, které má zabránit střetu zájmů nebo zabránit obžalovanému ve využití jeho postavení k ovlivnění procesu.

Dopis ministerstva spravedlnosti zní: „Obdrželi jsme„ soudní komisi “na úterý 17. srpna 2021, abychom zahájili cestu úplného knockoutu, a jako takovou bychom vám chtěli připomenout, vážení členové významného liberijského senátu, že pan Sengbeh, tajemník ctihodného liberijského senátu, a dva obžalovaní v uvedeném případě byli prozatímně zbaveni funkce, dokud nebude pravomocně rozhodnuto o tomto trestním řízení. “