LevelK nastoupí na titul Annecy „Tony, Shelly a magické světlo“ – Různé

Dánský obchodní zástupce LevelK se přihlásil k stop-motion animaci „Tonda, Slávka a kouzelné světlo“ („Tonda, Slávka a kouzelné světlo“), která má mít premiéru v soutěži Contrechamp pro celovečerní film Annecy v červnu.

Film režíruje Filip Pucivac a scénář Jana Šrámková a produkují Pavla Janushková Kupková a Jacob Victorin pro nutprodukce (Česká republika) a nutprodukcia (Slovensko), s maďarským Filmfabriq, Českou televizí a RTVSka – RTVSka.

„Myslím, že děláme film, který na jednu stranu může pobavit celou rodinu, ale také může motivovat další generaci diváků k větší otevřenosti vůči různým druhům umění. A co je nejdůležitější, k otevřenosti k rozmanitosti a toleranci v naší společnosti,“ říká Victorine, která také stojí za Oscarovým ztvárněním „Oběti“.

„Jsme tak nadšeni, že se k nám LevelK připojil na této cestě sdílení této práce s publikem po celém světě.“

„Svým inspirativním příběhem o vnesení světla do světa a přijetí vaší jedinečnosti se dokonale hodí do našeho profilu,“ dodává Alexandra Cruz, obchodní ředitelka společnosti LevelK.

V příběhu se malý Tony ztratí v domě. Jeho ovládající rodiče chtějí, aby byl chráněn – většinou proto, že jakmile si sundá masku a rukavice, Tony ve skutečnosti je svítí. Jeho nové přítelkyni Shelly to ale podle všeho vůbec nevadí, protože jejich dům je zahalen temnotou.

Režisér ujišťuje, že „vše, co v tomto filmu vidíte, je ručně vyrobené“.

Tony, Shelly a magické světlo
S laskavým svolením nutprodukce

„Dosáhli jsme toho pokračováním v tradici toho, co je dnes považováno za národní poklad, uznávaný jeho zařazením na seznam UNESCO. [of intangible cultural heritage]: Dummy. Myslím, že ve stop motion je čistá magie.“

V naději, že inspiruje diváky k „kreativitě a nápaditosti“, chtěl Pošivač mluvit také o otcích a dětech a jejich složitých vztazích.

„Tonyho rodiče ho vůbec neposlouchají. Nedělají to schválně: milují ho a chtějí ho chránit. Ale tahle práce je pro ně příliš velká a někde na cestě zapomínají na potřebu mít dialog,“ říká.

Nejsou zde jediní zklamaní dospělí, kteří své domovy nazývají odporem nebo smutkem.

„Myslím, že pro dospělé je často velmi těžké udržet si smysl pro toleranci, otevřenost a objektivitu. Mnohem snazší je podlehnout frustraci a negativnímu postoji, ale tím mizí naše vnitřní světlo,“ vysvětluje Pošivač.

nechat je – a jejich děti – ve tmě, kde by se mohlo skrývat něco zlověstného. Film také představuje režisérovi „skvělou postavu pro animovaný film“, když zkoumá legendu „Genius loci“, strážného ducha místa.

Naštěstí kromě Tonyho mimořádného daru mohou hrdinové jeho románu využít i Shelleyinu kouzelnou lampu.

„Je to opravdu jednoduché. Děti jsou upřímnější, čistší a jejich duše jsou otevřenější. Mají potenciál, kterému opravdu věřím. Jsou naší budoucností a já chci podpořit jejich nápady a představivost,“ říká s tím, že někteří jeho mladí diváci už film přijali.

V našich testovacích představeních jsme od dětí dostali skvělou zpětnou vazbu. Ptaly se, jak jsme vytvořili všechny tyto „3D animace“ a jaký software jsme použili. Když jsem jim vysvětlil, že je to úplně ruční práce, inspirovaly se tím. A nadšené, že takové filmy umí natočit i Doma,“ vzpomíná.

„Myslím, že Stop Motion with Puppets otevírá portál do světa fantazie, který je pro mladé diváky stále svěží. Nejen v našem sousedství.“

READ  Ed Sheeran uspořádá exkluzivní večírek anglickému fotbalovému týmu v roce 2021 Euro | Zprávy ze zábavy

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *