Let EasyJet do Spojeného království je odkloněn poté, co byla na palubě nahlášena „možná“ bomba

Let EasyJet do Spojeného království je odkloněn poté, co byla na palubě nahlášena „možná“ bombaCNN

že EasyJet Let z Polska směřující do Spojeného království byl v neděli odkloněn do České republiky kvůli zprávám o „potenciální bombě“ na palubě.

Britský nízkonákladový let EZY6276 mířil v neděli večer z Krakova do Bristolu, ale pilot musel nouzově přistát, aby mohli policisté skenovat letadlo na výbušniny.

Představitelé pražského letiště v tweetu potvrdili, že letadlo bezpečně přistálo v hlavním městě České republiky ve 22:50 místního času.

„Ve 22:50 let, který změnil kurz, bezpečně přistál na pražském letišti na trase Krakov-Bristol. Přišly zprávy, že na palubě může být bomba.“ Tweet řekl. „Veškerá opatření k zajištění bezpečnosti cestujících a veškerého leteckého provozu v současné době zavádí PolicyCZ.“

Incident potvrdila také oficiální stránka Policie ČR na Twitteru @PolicieCZ at Zpráva V překladu z češtiny zní: „Na místě jsou aktuálně naši technici bombových čet a prověřují oznámení o možném výbušném zařízení.“

Letiště Praha později uvedlo, že na palubě nebyl nalezen žádný nebezpečný předmět.

EasyJet v pondělním prohlášení CNN sdělil, že letadlo bylo odkloněno „z bezpečnostních důvodů“.

„EasyJet může potvrdit, že let EZY6276 z Krakova do Bristolu byl včera večer odkloněn do Prahy pouze z bezpečnostních důvodů,“ uvedl nízkonákladový dopravce.

„Let byl v Praze přes noc zpožděn, protože zákazníkům bylo zajištěno ubytování a stravování v hotelu a odlétají dnes.

„Jakékoli bezpečnostní hrozby pro easyJet bereme velmi vážně a úzce spolupracujeme s policií a bezpečnostními službami. Bezpečnost a ochrana cestujících a posádky je pro easyJet nejvyšší prioritou a rádi bychom cestujícím poděkovali za pochopení.“

READ  Jak obrýlený „anti-Bond“ změnil život Michaela Caina

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *