Lékaři zvažují přeložení českého prezidenta z intenzivní péče na běžné oddělení

Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (CVH) v Praze Itka Jinke v pondělí uvedla, že lékaři zvažují přeložení českého prezidenta Miloše Zemena z jednotky intenzivní péče na běžné oddělení.

PRAHA (UrduPoint News / Sputnik – 1. listopadu 2021) Lékaři zvažují přemístění českého prezidenta Miloše Zemana z jednotky intenzivní péče na běžné oddělení, řekl v pondělí mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (CVH) Itka Jinke.

Český prezident pobývá v CVH od 10. října, kdy byl umístěn na jednotku intenzivní péče na doporučení ředitele nemocnice Miroslava Javorlina, který odmítl diagnózu bez prezidentova svolení zveřejnit.

„Přesun prezidenta Miloše Jema na běžné oddělení zvažují ošetřující lékaři, termín zatím nebyl stanoven,“ uvedl mluvčí CVH.

O možnosti přeložení Zamana na řadové oddělení se minulý pátek zmínil i premiér Andrzej Babiš s tím, že je připraven se s prezidentem okamžitě setkat.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil dříve v říjnu řekl, že pokud by byl Zeman přeložen z intenzivní péče na normální oddělení, otázka zbavení prezidenta ze zdravotních důvodů už nebude platit.

Dne 19. října, týden poté, co byl 77letý Zeman CVH umístěn na jednotku intenzivní péče, členové Ústavní komise Senátu ČR navrhli dočasné vzdání se pravomocí prezidenta podle čl. 66. Ústavy, z důvodu neschopnosti plnit své povinnosti ze zdravotních důvodů.

READ  Silný český dokument Staňte se svědky sovětské invaze v roce 1968

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *