Lékaři v Paříži varují před katastrofickým nárůstem případů HIV

Lékaři kritické péče v Paříži uvedli, že vysoká míra koronavirové infekce může brzy předčit jejich schopnost pečovat o pacienty v nemocnicích francouzského hlavního města, což by je mohlo přinutit k výběru pacientů, kteří mají prostředky na jejich záchranu.

V neděli byla doručena faktická varování v novinách podepsaných desítkami lékařů z okresu Paříž. Přišli, když francouzský prezident Emmanuel Macron agresivně bránil své rozhodnutí nezavřít Francii úplně znovu, jako tomu bylo v loňském roce. Od ledna Macronova vláda místo toho zavedla celonárodní zákaz vycházení přes noc a sledovala to řadou dalších omezení.

Ale s rostoucím počtem úrazů a rostoucím nedostatkem lůžek intenzivní péče v nemocnicích lékaři zesílili tlak na úplné uzavření ve Francii.

41 lékařů z pařížské okresní nemocnice v Le Journal du Dimanche napsalo: „Neznali jsme takovou situaci, ani během nejhorších (teroristických) útoků“, které se zaměřily na francouzské hlavní město, zejména útoky extremistů z Islámského státu v roce 2015, při nichž zahynulo 130 lidí. Osoby A naplnil nouzové oddělení v Paříži zraněnými.

Lékaři očekávali, že nová omezení budou tento měsíc lehčí V Paříži a v některých dalších oblastech se šířící epidemie rychle nedostane pod kontrolu. Varovali, že zdroje nemocnice nebudou schopny držet krok s potřebami, což je v nadcházejících týdnech nutí praktikovat „medicínu katastrof“, jak se budou případy zvyšovat.

„Už víme, že naše schopnost poskytovat péči přemůže,“ napsali. Budeme muset třídit pacienty, abychom zachránili co nejvíce životů. Toto třídění se postará o všechny pacienty bez ohledu na to, zda mají COVID-19, či nikoli, zejména o přístup dospělých pacientů ke kritické péči.

Další skupina devíti lékařů kritické péče, kteří psali v Le Monde, rovněž varovala, že jednotky intenzivní péče v Paříži možná budou muset pacienty odmítnout.

„Současná situace je zaměřena na stanovení priorit, nazývaných také„ třídění “. Pokud je pro JIP k dispozici pouze jedno lůžko, ale mohou z něj těžit dva pacienti, spočívá v rozhodnutí, které z nich bude přijato (a může žít) a který z nich nebude přijat (a může pravděpodobně zemřít). Tady máme namířeno. “

READ  Nizozemský otec více než 500 dětí po celém světě nařídil, aby přestal darovat sperma kvůli obavám z incestu

Obvinili také Macronovu vládu z pokrytectví „tím, že nutí zdravotnické pracovníky, aby určovali, který pacient má žít a který má zemřít, aniž by to jasně uváděli“.

Macron je stále neoblomný Nezablokovat Francii letos, stejně jako některé další evropské země, byla zdravá vládní politika, a to i díky více než 2 000 úmrtím týdně, které zemi posunuly blízko k více než 100 000 lidem, kteří kvůli pandemii zmizeli. Země nyní zaznamenává více než 94 600 úmrtí souvisejících s viry

„Měli jsme pravdu, že jsme neprovedli blokování ve Francii na konci ledna, protože jsme nezaznamenali explozi v počtu případů, které každý model předpovídal,“ řekl minulý týden Macron. „Nebudu mít žádnou chybu. Nemám výčitky svědomí a nikdy si nepřiznám selhání.“

Macronova administrativa doufala, že propuknutí epidemie znovu překoná očkovací kampaní, což je ambice, která se zdála stále nereálnější, jak nemocnice bojovaly. Po pomalém začátku v prosinci se tento víkend ve Francii eskalovala kampaň očkování zahájením injekcí pro zdravé lidi ve věku 70 a více let.

Více než 7,7 milionu lidí – téměř 15% všech francouzských dospělých – dostalo alespoň jednu dávku vakcín Pfizer, Moderna nebo AstraZeneca. Vláda tvrdí, že tempo bude i nadále stoupat a Francie očekává, že tento týden obdrží téměř 3 miliony dalších dávek přípravku Pfizer.

Vakcíny Evropské unie Caesar, Thierry Breton, v neděli řekl francouzskému rádiu RTL, že unie do 15. července dodá svým členským státům 420 milionů dávek vakcín.

„Vakcíny přicházejí,“ řekl.

Breton také představil model navrhovaného zdravotního certifikátu Evropské unie, který by obyvatelům bloku umožnil snadněji překročit jeho vnitřní hranice. Certifikát ukazuje, zda byli lidé očkováni, negativně testováni na koronavirus nebo se z nich uzdravili. Uvedl, že certifikace bude volitelná a bude k dispozici do poloviny června.

READ  Sydney čelí „životu nebezpečné situaci“ kvůli přívalovému dešti

___

Zpráva Leicesteru z Le Beek ve Francii.

___

Sledujte pokrytí pandemie AP na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemicHttps://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine A https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *