Latifah Bint Mohammed se setkal s prezidentem České republiky

Latifah Bint Mohammed se setkal s prezidentem České republiky


Její Výsost Sheikha Latifah bint Mohammed bin Rashid Al Maktoum, předseda Dubajského úřadu pro kulturu a umění (Dubai Culture) a člen dubajské rady, se setkal s Jeho Excelencí Milošem Zemanem, prezidentem České republiky. Delegace SAE na Generální konferenci Mezinárodní rady muzeí (ICOM) 2022. Jeho Výsost doprovázel Reem Al Hashimi, státní ministr SAE pro mezinárodní spolupráci.

Jeho Excelence při setkání s prezidentem České republiky podtrhla silný bilaterální vztah mezi oběma zeměmi a jejich průkopnickou práci v oblasti kreativity. Setkání také prozkoumalo příležitosti pro společnou spolupráci a výměnu kulturních, designových a uměleckých odborných znalostí.

Její Výsost Sheikha Latifah Bint Mohammed uvedla, že Spojené arabské emiráty jsou multikulturní a kosmopolitní národ, který neustále usiluje o prohlubování svých vztahů s různými zeměmi a budování pevných partnerství ve všech sektorech, včetně kulturního a kreativního sektoru.

Její Výsost dodala: „Moje návštěva v České republice a mé setkání s Jeho Excelencí prezidentem České republiky Milošem Zemanem je v souladu se snahou našeho vedení vytvořit otevřený dialog a konstruktivní angažovanost se všemi zeměmi, a tím posílit pozici Dubaje. Spojené arabské emiráty jsou oblíbenou destinací vyznačující se tolerancí a rozmanitostí a posilují naši pozici globálního centra umění a kultury. Během jednání s českými úřady jsem byl informován o příkladných úspěších kulturního sektoru v zemi a různých kulturních institucí. Sheikha Latifah také zdůraznil roli kulturní a znalostní výměny při rozvoji odvětví a dodal, že ICOM General Conference 2022 v Praze slouží jako ideální platforma pro představení emirátské kultury světu.

V rámci své návštěvy Prahy jako vedoucího delegace SAE se Jeho Výsost zúčastnila několika jednání s představiteli České republiky a členy a vedoucími představiteli ICOM.

Jeho Excelence Reem Al Hashimi, ministr pro mezinárodní spolupráci Spojených arabských emirátů, řekl, že setkání přichází v rámci posílení mezinárodní spolupráce v souvisejících oblastech. „SAE nadále hledají příležitosti k rozvoji partnerství s mezinárodním společenstvím. Po uskutečnění Inclusive World Expo v Dubaji před několika měsíci se těšíme na pokračování naší cesty spolupráce s partnery po celém světě za účelem dosažení cílů udržitelného rozvoje. Závazky delegace Spojených arabských emirátů pod vedením JS Sheikha Latifa bint Mohammed dále podtrhují tohoto ducha spolupráce a partnerství, zejména když se připravuje na hostování ICOM v Dubaji v roce 2025.

READ  Česká mistryně světa v hodu oštěpem Haruka Kitaguchiová získala zlatou medaili na olympijských hrách v Paříži

První oficiální den zahrnoval jednání s ministerstvem kultury, ministrem zahraničních věcí, náměstkem ministra zahraničních věcí a primátorem hlavního města Prahy a představiteli samosprávy.

Její Excelence Jiří Slavík, velvyslanec České republiky v SAE, řekl: „Jsme velmi hrdí, že JH Sheikha Latifah Bint Mohammed vede delegaci SAE na 26. Valném shromáždění Mezinárodní rady muzeí (ICOM) v Praze, Česká republika. Jeho návštěva představuje další důležitý milník pro silné vazby mezi oběma zeměmi a těšíme se na mnoho dalších příležitostí ke spolupráci.

ICOM je přední světová organizace muzejních profesionálů a organizací zapojených do propagace a ochrany kulturního dědictví, diskutujících o otázkách souvisejících s budoucností tohoto sektoru a prosazování etických praktik v muzeích. Pod tématem ‚Síla muzeí‘ se od 20. do 28. srpna v Praze koná ICOM 2022. Generální konference ICOM se koná každé tři roky. Nadcházející 27. ročník konference se bude konat v Dubaji, čímž se stane prvním městem v regionu Středního východu, severní Afriky a jižní Asie (MENASA), které bude hostit prestižní globální konferenci.

Zúčastněná delegace SAE z Dubai Culture zahrnuje Její Excelenci Halu Badri, generální ředitelku Dubai Culture; Muna Faisal Alkurg, generální ředitelka odboru kultury a dědictví; Maryam Al Afridi, výkonná ředitelka kanceláře prezidenta; a Maryam Mutafar Ahli, projektová manažerka, Oddělení muzeí. Skupina také zahrnuje zástupce z kapitoly ICOM v SAE (ICOM-UAE), včetně prozatímního prezidenta ICOM-UAE Rashada Bukaše a několika členů ICOM-UAE z muzejního sektoru v zemi.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *