Lahvičky s nápisem „neštovice“ byly objeveny v laboratorním mrazáku v Pensylvánii

Federální úředníci uvedli, že zmrazené lahvičky s nápisem „neštovice“ nedávno objevil laboratorní pracovník v zařízení v Pensylvánii, které se zabývá výzkumem vakcín.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí byly lahvičky nalezeny, když pracovník odstraňoval mrazák v blíže nespecifikovaném zařízení.

„CDC a jeho správní partneři a partneři v oblasti vymáhání práva záležitost vyšetřují a obsah lahviček se zdá být neporušený,“ řekl mluvčí CDC agentuře Associated Press.

„Laboratorní pracovník, který objevil láhve, měl na sobě rukavice a obličejovou masku. Nic nenasvědčuje tomu, že by někdo byl vystaven několika zmrzlým lahvím.“

Sestra drží lahvičku se 100 dávkami vakcíny proti neštovicím.
AP

Neštovice jsou smrtelné onemocnění, které bylo v roce 1980 všeobecně vymýceno.

Kvůli viru pravých neštovic sužují pravé neštovice svět po staletí a zabily téměř třetinu lidí jimi infikovaných.

Světová zdravotnická organizace identifikovala dvě místa na světě, kde jsou zásoby viru pravých neštovic skladovány a používány pro výzkum: zařízení CDC v Atlantě a centrum v Rusku.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí uvedlo, že výzkum neštovic ve Spojených státech se točí kolem vývoje vakcín, léků a diagnostických testů na ochranu lidí před infekčními chorobami, pokud jsou používáni jako bioterorismus.

s drátem

READ  SpaceX vypouští raketu Falcon 9, která nese satelity Starlink

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *