Kvitová postupuje v Eastbourne, aby připravila finále proti Ostapenkové

Zástupný symbol při načítání akcí článku

Eastbourne, Anglie – Dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová postoupila do svého prvního travnatého finále po čtyřech letech, když v pátek v Eastbourne porazila Beatrice Haddad Mayaovou 7:6 (5), 6:4.

Kvitová se ve finále střetne s obhájkyní titulu Jelenou Ostapenkovou. Lotyšsko porazilo osmou nasazenou 12. nasazenou Camilu Giorgiovou 6-2 6-2 v dalším semifinálovém zápase.

Haddad Maya vyhrál 12 po sobě jdoucích zápasů na trávě, včetně titulů ve dvouhře v Nottinghamu a Birminghamu za poslední dva týdny.

Čtrnáctá nasazená Kvitová dosáhla svého prvního finále v roce 2022 a svého prvního finále na trávě od Birminghamu v roce 2018.

Kvitová získala svůj jediný brejk na podání v zápase, aby zahájila druhý set proti Brazilce.

Jedinou prohrou Češky v kariéře v pěti finále na trávě byla Marion Bartoliová v Eastbourne v roce 2011, kdy Kvitová poprvé vyhrála Wimbledon.

Ostapenková byla vítězkou French Open 2017 a v roce 2018 se dostala do semifinále Wimbledonu.

V soutěži mužů se třetí nasazený Taylor Fritz ve finále utká s Maximem Crissym.

Fritz porazil obhájce titulu Alex de Minaur 6-1, 6-7 (5), 6-3 poté, co Chrissy překonala britskou divokou kartu Jacka Drapera 7-6 (5), 6-7 (2), 6-3 v druhém semifinále -finále. .

Pro Chrissyho, Američana narozeného v Paříži, to bylo třetí vítězství v řadě nad britským soupeřem. Porazil Camerona Norrieho a Daniela Evanse.

Fritz je Američan, který vyhrál titul v Eastbourne v roce 2019. Umístil se na 14. místě. Chrissy je na 60. místě. Finále bude jejich prvním setkáním.

Více AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.