KVIFF Group koupila českého distributora Arthus Aerofilms (exkluzivně)

KVIFF Group, česká mediální skupina založená kolem Karlovy Vary International. Filmový festival, získal většinový podíl Aerofilmy, přední distributor nábytku v České republice.

Nákup, uskutečněný prostřednictvím distribuční části skupiny, KVIFF Distribution, se nadále rozšiřuje, nedávno k němu došlo spuštěním televizní vysílací platformy KVIFF a podpořený investicí Rockaway Capital od Jakuba Havrlanta. Tento krok povýší obsah poskytovaný KVIFF.TV na více než 500 titulů.

Skupina KVIFF vlastní akciovou odnož KVIFF Events, která minulý měsíc ve spolupráci s Českou filharmonií uspořádala filmovou a živou hudební akci Variace. Mezi další akce patří Pragueshorts Film Festival a KVIFF ve vašem kině, který přenáší filmy z karlovarského festivalu do regionálních kin v České republice.

Aerofilms, který od svého založení v roce 2006 uvedl do českých kin 170 filmů, provozuje také vlastní online VOD platformu Aerovod, která bude nově využívat online platformu KVIFF.TV jako svůj katalog. Aerofilms bude spolupracovat s KVIFF Distribution s cílem zvýšit synergii mezi festivalem, online distribucí a kinem a společně se budou snažit distribuovat filmy po celém regionu střední a východní Evropy.

Generální ředitel Aerofilms Ivo Andrle, který si po akvizici zachová svou pozici a zároveň převezme funkci prezidenta KVIFF.TV, řekl: „Jsem potěšen, že zásadně posilujeme spolupráci s KVIFF, kterou jsme úspěšně otestovali na více úrovních v průběhu celého roku. v posledních letech. Kombinace festivalových a divadelních aktivit a online aktivit pod jednou střechou pro nás vytváří jedinečnou příležitost nabídnout mnohem širší škálu nezávislého filmového obsahu. Jsem přesvědčen, že vytvoření distribučního týmu KVIFF a Aerofilms bude pro diváky přínosem a filmaři v České republice i mimo ni.“

Výkonný ředitel festivalu Krishtov Mucha a umělecký ředitel Karel Ochs k tomu uvedli: „V uplynulém roce jsme si ověřili naši schopnost poskytnout filmovým fanouškům a návštěvníkům Karlových Varů další neméně úspěšné projekty. Spuštění nových aktivit, jako je KVIFF.TV a Variace ukázaly, že takové projekty mají velkou budoucnost. Naše akvizice Aerofilms je dalším krokem v našich dlouhodobých plánech v oblasti distribuce nejen v České republice, ale v celé střední a východní Evropě.“

READ  "Byl nejlepší v mixování tragédie a komedie," vzpomíná Miloš Forman.

„Rockaway Capital a Karlovy Vary mají za sebou první společný rok a mohu říci, že byl velmi úspěšný,“ řekl Jan Jerovic, investiční partner Rockaway Capital a člen představenstva KVIFF Group. Našli jsme synergie mezi oběma týmy a budujeme silnou značku, kterou plánujeme v průběhu celého roku spojit s mnoha dalšími aktivitami. Naše akvizice Aerofilms je jednou z takových aktivit, ale tím nekončíme. Rockaway je připraven propojit se s dalšími projekty, podporovat kulturní akce a dále rozšiřovat skupinu KVIFF. „

Nejlepší sortiment

podepsat pro Různé Newsletter. Pro nejnovější zprávy nás sledujte sociální síť FacebookA Cvrlikání, A Instagram.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *