Kvalifikace mistrovství světa: Belgie dala osm gólů, Nizozemsko sedm a Portugalsko porazilo paniku, Sports News

Osm nasazená Belgie narazila proti Bělorusku a Nizozemsko skórovalo sedm proti Gibraltaru, ale Portugalsko v panice utrpělo, než porazilo Lucembursko, protože v úterý pokračovala kvalifikace mistrovství světa.

Došlo také k vítězství v Chorvatsku, Srbsku a Norsku, zatímco Slovensko šokovalo Rusko a Wells obnovil svou kampaň pozdním vítězstvím nad Českou republikou.

Češi o víkendu remizovali s Belgií 1: 1, ale určitě dosáhli druhého vítězství ve skupině E.

Trenér Roberto Martinez dal příležitosti mnoha svým marginalizovaným hráčům a byl odměněn nekontrolovatelným projevem, kdy skórovali Hans Vanaken a Leandro Trussard dvakrát, zatímco gól skórovali také Michie Batshuayi, Jeremy Ducu, Denis Bright a Christian Benteke.

Belgie je na čele skupiny se sedmi body ze tří her, tři body za Českou republikou, která ve Walesu prohrála 1: 0 poté, co Daniel James vstřelil vítězný gól z kříže Garetha Balea. Velšan má tři body.

Oba týmy skončily s deseti muži poté, co Patrick Čech viděl krátce po poločasu českou červenou barvu, zatímco Connor Roberts poslal domácí stranu krátce před vítězným cílem.

Nizozemsko nedokázalo čelit svým sousedům Belgii, ale čtyři góly během devíti minut do druhého poločasu jim pomohly porazit Gibraltar ve skupině G.

Gól Stephena Bergise jako jediný oddělil oba týmy v první polovině, ale Luc de Jong, Memphis Depay, Georginio Wijnaldum a Doniele Malin skórovali v rychlé štafetě, než šestý gól přidal Donnie Van de Beek a druhý dostal Depay cílem je dát Nizozemcům největší výhru venku od vítězství 7: 0 nad San Marinem v roce 1993.

Nizozemsko má šest bodů, jeden bod za Tureckem, které doma s Lotyšskem remizovalo překvapivě 3: 3.

Turecko brilantně porazilo Nizozemsko a Norsko, aby vedlo skupinu, ale neotočilo se zpět, když Davis Ikanex vstřelil Lotyšsku pozdní gól a popřel hostitelské zemi jejich třetí po sobě jdoucí vítězství.

READ  Finsko porazilo Čínskou republiku 2:1 a získalo zlato v mužském hokeji

Ronaldo výsledky

Lucembursko, které o víkendu prvním setem překvapilo Irsko 1: 0, se objevilo na cestě k dalšímu vzrušujícímu výsledku, když se ujalo vedení proti Portugalsku díky gólu, který po půl hodině zaznamenal portugalský rodák Gerson Rodriguez.

Ale Diogo Jota vstřelil vyrovnávací gól ve druhé minutě prodloužení na konci prvního poločasu a Cristiano Ronaldo dal na začátku druhého poločasu svůj tým dopředu.

V 80. minutě zakončil vítězství náhradník Joao Palinha, který se ujal vedení Portugalsko.

Rovnou si sedm bodů ze tří zápasů se Srbskem, za které Aleksandar Mitrovic vstřelil dva góly při výhře 2: 1 nad Ázerbájdžánem. V kampani vstřelil již pět branek.

Chorvatsko udeřilo doma Maltu 3: 0, náhradníky druhé poloviny Ivanem Perisicem, Lukou Modričem a Josepem Bricalem se umístilo na druhém místě ve skupině H na druhém místě.

Chorvatsko má na kontě šest bodů ze tří her, před Ruskem na rozdíl branek po prohře 2: 1 se Slovenskem, ve kterém v 74. minutě vstřelil vítězný gól Robert Mack.

Ve skupině G zvítězilo Norsko 1: 0 proti Černé Hoře. Alexander Sorloth vstřelil vítězný gól v první polovině a zvýšil se na šest bodů, stejně jako Černá Hora a Nizozemsko.

Středeční kvalifikace se zúčastní mistři světa Francie, Anglie, Španělsko, Německo a Itálie.