Kritizujte COP26 pro jeho nepřátelské menu

Ekologičtí aktivisté kritizují stánek na konferenci OSN o změně klimatu (COP26) v roce 2021 za to, že upozorňuje na různé živočišné produkty, z nichž některé mají významnou uhlíkovou stopu.

Seznam klimatické konference na vysoké úrovni byl zveřejněn online na webových stránkách arecipeforchange.co.uk, s uhlíkovou stopou vloženou vedle každé položky.

Organizátoři zařadili do menu poznámku, že průměrné jídlo ve Spojeném království, kde se konference koná, má uhlíkovou stopu 1,7 kg CO2e, a uvedli, že toto číslo musí být sníženo na 0,5 kg CO2e, aby byly splněny cíle. Pařížské dohody o klimatu.

Navzdory tomu mnoho položek menu tuto uhlíkovou stopu překonalo – špičkový pokrm Haggis zaznamenal uhlíkovou stopu 3,4 kg CO2e, což je dvojnásobek průměrného jídla ve Spojeném království.

Konference měla samostatné menu pro hamburgery, z nichž asi polovina měla stejnou uhlíkovou stopu jako haggis, ačkoli ostatní hamburgery byly uvedeny jako s uhlíkovou stopou hluboko pod britským národním průměrem.

„Zcela bezohledné zahrnutí masa, mořských plodů a mléčných výrobků do jídelního lístku COP26 je přesvědčivou obžalobou britské vlády, která naprosto nepochopila hlavní příčinu klimatické krize,“ řekl Joel Scott Halkis, mluvčí skupiny Animal, Joel Scott. Chalkis. Velký problém časopis.

„Je to ekvivalent představení cigaret na konferenci o rakovině plic. Teprve když si vlády uvědomí ústřední roli živočišného zemědělství v #klima Krizi dostaneme někdy šanci ji vyřešit,“ napsal na Twitteru Scott Halkis s fotografií menu.

Živočišné produkty mají obecně vyšší uhlíkovou stopu než rostlinné potraviny kvůli skleníku produkovanému zvířaty; půda a voda potřebné k chovu dobytka; a další náklady na přesun produktů.

podle Náš svět v datechV průměru jeden kilogram hovězího vyprodukuje 100 kilogramů skleníkových plynů včetně metanu. Jehněčí maso, sýr a čokoláda patří také mezi potraviny, které se nejvíce pohoršují.

Obecně konference představila mnoho jídel s relativně nízkou uhlíkovou stopou, jako jsou saláty, wrapy a polévky, z nichž většina obsahuje uhlíkovou stopu menší než 1 kg CO2.

Mluvit k Bloomberg„Celkově je to obrovské zlepšení oproti předchozím seznamům,“ řekla potravinová aktivistka Centra pro biologickou rozmanitost Jennifer Moldorová ze seznamu COP26. Dodala však, že „hovězí maso nemá na konferenci o klimatu místo.“

READ  Francie a Německo tvrdí, že ruské zveřejnění nót porušuje diplomatická pravidla

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.