Kristen Lee: Britská MI5 říká, že žena napojená na Komunistickou stranu Číny „se snaží skrytě zasahovat do britské politiky“

MI5 v poplachu tvrdí, že Christine Ching-kui Lee „jednala tajně v koordinaci“ s United Front Action Department (UFWD), Čínské komunistické strany (CCP) a „je považována za zapojenou do aktivit politického zasahování ve Spojeném království. “

„Soudíme, že Konfederace sil pro rozvoj se snaží skrytě zasahovat do britské politiky vytvářením vazeb s etablovanými a ctižádostivými poslanci napříč politickým spektrem,“ uvedla MI5 ve „varování o vměšování“, kterou ve čtvrtek získala CNN.

Upozornění také dodalo, že Lee zprostředkovával „finanční dary politickým stranám, poslancům, aspirujícím poslancům a jednotlivcům hledajícím politický úřad ve Spojeném království, včetně zprostředkování darů politickým subjektům jménem cizích státních příslušníků“.

Registr společností Spojeného království mě uvádí jako britského občana.

MI5 uvedla, že zatímco Lee řekl, že její aktivity ve Spojeném království mají „reprezentovat čínskou komunitu ve Spojeném království a zvyšovat rozmanitost“, tyto aktivity „byly prováděny v tajné koordinaci s UFWD, přičemž finanční prostředky poskytovali cizí státní příslušníci pobývající v Číně a Hongkongu. Kong.“ .

CNN kontaktovala Leeho s žádostí o komentář, ale nedostala odpověď.

Když CNN navštívila Leeho kanceláře ve čtvrtek, byly prázdné a nějakou dobu tak viditelné. Poznámka na dveřích uváděla, že kancelář je kvůli pandemii uzavřena. Nikdo nezvedal dveře ani telefonní číslo uvedené na dveřích a e-mail na inzerovanou adresu úřadu nebyl zodpovězen.

Kanceláře Kristen Lee & Associates v Londýně.

Ian Duncan Smith, přední britský zákonodárce a bývalý vůdce vládnoucí Konzervativní strany, vyvolal ve čtvrtek v parlamentu poplach, když řekl, že MI5 varovala předsedkyni sněmovny Lindsay Hoyle, že „čínský vládní agent“ aktivně „sabotuje“ parlamentní operace.

„Toto je velmi znepokojivý problém,“ řekl Duncan Smith.

MI5 uvedla, že Li byl široce spojován s „jednotlivci napříč britským politickým spektrem, včetně prostřednictvím nyní rozpuštěné parlamentní skupiny Všečínské strany v Británii, a může aspirovat na vytvoření více APPG, aby prosadil agendu ČKS“.

READ  Ukrajina vyzývá své občany, aby odhalili umístění ruských sil | válečné zprávy mezi Ruskem a Ukrajinou

CNN požádala čínskou ambasádu v Londýně o vyjádření.

Duncan Smith ve světle incidentu požádal parlament, aby zvážil posílení bezpečnosti a deportaci čínského agenta. Duncan Smith řekl, že slyšel, že tato osoba nebude deportována, a divil se, proč nebyly podniknuty žádné další kroky proti „agentovi opovrženíhodné a opovrženíhodné cizí mocnosti“.

Duncan Smith je hlasitý kritik čínské vlády. to bylo Loňský trest Pekingu Za jeho komentáře k zacházení s ujgurskými muslimy v Sin-ťiangu a jejich zákazu vstupu do země. Čínské společnosti a občané s ním také mají zakázáno obchodovat.

„To rozhodně není dost dobré,“ řekl ve čtvrtek Duncan Smith.

MI5 uvedla, že kdokoli, koho kontaktuje Li, „by si měl být vědom jejího napojení na čínský stát a ujmout se prosazování agendy ČKS v politice Spojeného království“ a kontaktovat ředitele parlamentní bezpečnosti, pokud obdrží „relevantní nebo podezřelou komunikaci“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *