Krijikova plánuje oslavit tituly zametající Paříž vzácným douškem šampaňského

12. června 2021; Paříž, Francie; Barbora Krejšíková (Československo) během ženského finále proti Anastasii Pavlyuchenkové (Rusko) 14. den French Open v Roland Garros. Povinný kredit: Susan Mullane-USA DNES Sports

Češka Barbora Krejšíková uvedla, že si v neděli vychutná vzácnou sklenku šampaňského poté, co dokončila svůj titul ve dvouhře a čtyřhře na French Open vítězstvím v ženském čtyřhře s krajankou Kateřinou Siniakovou.

Krijkova se stala první hráčkou, která v Paříži vyhrála ženský titul ve dvouhře a čtyřhře od té doby, co francouzská Marie Pierceová v roce 2000 dokončila výkon, kdy české duo porazilo Iga Swiatek a Bethany Matek-Sands 6-4, 6-2.

Pětadvacetiletá žena, která v sobotu po svém prvním grandslamovém titulu poroste na 15. místě ve dvouhře, se v pondělí po aktualizaci žebříčku vrátí jako světová čtyřhra.

„Myslím, že dnes večer budeme mít společnou večeři,“ řekla novinářům.

„Dáme si malou sklenku šampaňského. Už jsem řekl, že nepiju, ale myslím, že je čas to už oslavit. Myslím, že si to opravdu užijeme.“

„Zbytek, já chci jen jít domů. Musím si opravdu odpočinout. Musím strávit nějaký čas se svou rodinou. Pak prostě začni znovu pracovat.“

Necelých 24 hodin poté, co si domů odnesla svůj první titul ve dvouhře, se Krejčíková vrátila k Court Philipper Chatrier, ale nebylo to snadné.

„Jako spousta pocitů a všeho včera. Nespala jsem dobře. Ráno jsem se probudila a cítila se opravdu unavená. Teď to vlastně mohu říci nahlas, mám bolesti v noze,“ řekla.

„Jsem opravdu rád, že to takto dopadlo. Cítil jsem se dnes opravdu dobře, když jsem šel na hřiště. Jen jsem se snažil svou partnerku opravdu podporovat a také se ji trochu pokusit rozveselit.“

READ  Johanna Konta vítězí zády k sobě v Montrealu, ale britská spoluhráčka Harriet Dartová se klaní | tenisové novinky

Swiatek, šampión ve dvouhře do roku 2020, a Mattek-Sands hráli teprve svůj třetí turnaj společně a bylo pro ně obtížné obstát v chytrém pohybu Siniakova, dovedném internetu a solidním výkonu Krejčíkové od základního stavu.

Druhé nasazené české duo, které v roce 2018 také získalo titul Roland Garros, se rychle ujalo vedení 5: 1, a přestože Swiatek a Matek Sands se bránili 5: 4, nedokázali zabránit Krijkové v podání setu.

Ve větrném dni pod pařížským sluncem pokračovala Senyakova v problémech s podáním a česká dvojice utrpěla v zápase osm dvojchyb.

Ale duo, které také zvítězilo ve Wimbledonu 2018, překonalo jeho vysílací problém svými odbornými znalostmi a vynikající koordinací.

Druhé semeno bylo rozebráno jednou ve druhém setu, ale rozbilo se třikrát a zapečetilo vítězství, když Sinyakova trefila bekhend v zápase.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *