Kreml říká, že Zelenského komentář „Ne Minsk 3“ potvrzuje neochotu Kyjeva vyjednávat

Kreml říká, že Zelenského komentář „Ne Minsk 3“ potvrzuje neochotu Kyjeva vyjednávat

LONDÝN – Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v úterý uvedl, že prohlášení Volodymyra Zelenského, že nedojde k dohodě „Minsk 3“ o ukončení bojů na Ukrajině, potvrzuje, že Kyjev nemá zájem o mírová jednání s Moskvou, uvedla agentura RIA Novosti. zmíněno.

Ukrajinský prezident v úterý prostřednictvím video spojení na summitu G20 na Bali vyloučil třetí „minskou dohodu“ s odkazem na dvě neúspěšné dohody o příměří mezi Kyjevem a Moskvou ohledně statutu východní oblasti Donbasu.

„Nedovolíme Rusku čekat, mobilizovat své síly a pak zahájit novou sérii terorismu a globální destabilizace. Nebude žádná Minsk 3, kterou Rusko poruší ihned po dohodě,“ řekl Zelenskyj.

Na úterní otázku, zda prohlášení potvrzuje, že Kyjev není připraven jednat s Ruskem, Peskov státní agentuře RIA Novosti řekl: „Absolutně.“

Mírové rozhovory mezi oběma stranami byly v posledních měsících nevýrazné poté, co se během prvních týdnů války zhroutily první pokusy o zprostředkování příměří v Istanbulu.

Německo a Francie zprostředkovaly první z minských dohod – podepsané v letech 2014 a 2015 – o příměří na východní Ukrajině uprostřed války mezi Ruskem podporovanými separatisty a Kyjevem. Obě strany se navzájem obvinily z porušení dohody.

(Zpráva Reuters; Editace Jay Faulconbridge)

READ  Jerry Seinfeld se při natáčení v Austrálii vysmívá propalestinskému Hecklerovi

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *