Krejčíková Swiateková šok, Tchajwanské sestry konečná porážka

Barbora Krejčíková porazila Iku Svitek a v sobotu vyhrála turnaj Dubai Duty Free Tennis Championships ve dvouhře žen a stala se teprve čtvrtou ženou v tomto století, která porazila tři nejlepší světové hráčky v jediném zápase.

Pro Krejčíkovou, bývalou šampionku French Open, která je na 30. místě světového žebříčku, to byl šestý titul v kariéře.

Sedmadvacetiletá Češka přerušila v Dubaji Duty Free šestizápasovou a 12setovou vítěznou sérii 6-4, 6-2 ve Švýcarsku za 1 hodinu a 31 minut. Tenisový kurt.

Krejčíková porazila ve čtvrtfinále vicemistryni Australian Open Arinu Sabalenkovou a v semifinále světovou trojku Jessicu Pegulaovou.

Pouze Venus Williamsová, Serena Williamsová a Sabalenková dokázaly porazit tři nejlepší hráčky na stejném turnaji v roce 2000.

„Je to velký úspěch, který jsem tento týden dokázala. Všechny zápasy jsem si užívala a miluji hraní na velkých hřištích,“ řekla Krejčíková, která se dnes posunula na 16. místo žebříčku.

Byl to týden skvělých úniků Krejčíkové, která si ve druhém kole zachránila čtyři mečboly proti osmé nasazené Darii Kasatkinové a ve čtvrtfinále proti Sabalence prohrála 0:6, 1:3.

„Tento titul určitě hodně znamená. Byl to pro mě skvělý týden, každým zápasem jsem se zlepšovala a dnes jsem předvedla maximum,“ řekla Krejčíková.

„K Eky mám velký respekt, je pro mě velkou inspirací, inspiruje mě každý den. Bylo to skvělé finále a s výsledkem jsem rozhodně spokojená,“ dodala Krejčíková.

Sviateková poprvé v kariéře prohrála ve finále WTA 1000. Vyhrál všech pět, o které se ucházel.

„Určitě nás čeká mnohem více finále, ale doufám, že příště to vyjde podle mě, protože poslední dvě šly podle vás,“ řekl Svitek Krejčíkové poté, co Češce pogratuloval při předávání trofeje.

READ  Život pacienta bez cévní mozkové příhody zachránila návštěva nepříbuzného lékaře

Ve finále ženské čtyřhry prohrály tchajwanské sestry Latisha Chan a Chan Hao-ching 4:6, 7:6 (7/4), 1:10 s Ruskami Veronikou Gutermedovou a Ljudmilou Samsonovou a skončily druhé.

Gutermedová a Samsonová zachránily sedm z osmi brejkbolů a vyhrály první set. Tchajwanský pár se pak ve druhém setu shromáždil a ušetřil osm brejkbolů, aby si vynutil třetí set.

Nicméně Gudermedová a Samsonová vzaly třetí set 10-1 v zápase, který trval 2 hodiny a 4 minuty.

Další zpráva CNA s autorem zaměstnanců

Komentáře budou přezkoumány. Uchovávejte komentáře související s článkem. Komentáře obsahující nadávky a obscénnosti, osobní útoky nebo propagace budou odstraněny a uživatel zablokován. Konečné rozhodnutí bude na uvážení The Taipei Times.

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."