Krásné uživatelské rozhraní Android 12 s měnícími se barvami opravdu odpovídá humbuku

Android 12 Beta 2 vyšel ven Tento týden as ním i spousta funkcí, které nyní ve skutečnosti můžeme vidět pouze screenshoty práce. To zahrnuje ambiciózní uživatelské rozhraní Androidu s kódovým označením „Monet“, které mění barvy, a přestože se jedná pouze o beta verzi, po určité době to vypadá, že chameleonské uživatelské rozhraní Androidu 12 skutečně odpovídá humbuku.

Monet – neboli „Material You“, jak nám nyní Google říká, abychom jej nazvali – snadno přebarvuje uživatelské rozhraní vašeho telefonu odpovídajícím vzhledem podle vaší tapety. Vyberte hlavně modré pozadí a Android 12 změní tlačítka, posuvníky, hodiny, oznámení a pozadí nastavení na stejné odstíny. Toto uspořádání zní jako něco, co nemůže fungovat mimo technologické demo na jevišti, ale kód je nyní venku a je opravdu Funguje. Strávil jsem poslední den zlomyslně se snaží na Rozbij toA Android 12 spolehlivě převádí na krásná barevná schémata bez problémů s kontrastem.

Google již nějakou dobu pracuje na konkrétních barevných schématech pozadí, počínaje Android 5.0 Lollipop a Paleta API Zpět v roce 2014. Monet je druhou generací swingu v této myšlence a zatímco rozhraní Palette API bylo v Androidu 5 sotva používáno, Google se nyní cítí dostatečně přesvědčen o myšlence jeho použití v podstatě všude. V zásadě každý kus uživatelského rozhraní Android 12, kromě tapety s černým rychlým nastavením, podléhá barevnému schématu celého systému.

Co se týče uživatelského rozhraní systému, hrubé vysvětlení, jak to funguje, je, že Android 12 vyzkouší jednu barvu vaší tapety a poté vytvoří nějakou barvu úpravou jasu a sytosti. Vyberte zelené pozadí a získáte světle zelené, tmavě zelené, desaturované zelené a téměř bílé zelené, které se zcela automaticky rozšíří po většině uživatelského rozhraní. Typ oznámení přehrávače médií pro tyto volby barev žije sám a vybírá volnou barvu, která nějak závisí na vaší tapetě.

Pokud se má na I / O Googlu věřit čipům, měl by být Monet v době vydání ještě lepší. Na snímku byl zobrazen výběr tapety, který zobrazuje více příchutí barevných výběrů vytvořených z vaší tapety. Než to začne fungovat, vypadá to, že Google vám chce umožnit posunout výběr barev určitým směrem. Jako buggy beta verze někdy Monet vybere jedno barevné schéma tapety, když je poprvé použita. Poté se při restartu přepne na jiné barevné schéma, což naznačuje, že zde existuje prostor pro rozmanitost, zatím žádné ovládací prvky.

Právě teď je nejhorší, co můžete o Monetovi říct, že nemusí zvolit tón, který chcete nebo očekáváte. Pokud máte někde něco jako převážně černobílou fotografii s dramatickým červeným zvýrazněním, možná budete potřebovat červenou barvu zvýraznění, abyste vše spojili dohromady. Monet si ale nemusí vybrat požadovanou barvu. Tyto ovládací prvky, za předpokladu, že se skutečně dodávají, vypadají přesně jako to, co nyní systém potřebuje.

V beta verzi 2 funguje Monet pouze na uzamčené obrazovce, uživatelském rozhraní systému, domovské obrazovce a nastavení. Ale na I / O Google předvedl kalkulačku na změnu barev, aplikaci pro telefon a aplikaci pro zasílání zpráv, které, jak doufáme, vytvoří. (Jak může Google odolat aplikaci pro zasílání zpráv!) Nové widgety, které dosud nebyly vydány, převezmou na domovské obrazovce barevné schéma podle vašeho výběru. Jelikož ještě nemůžeme změnit barvu obrazovky, je nejlepší ukázkou Monetu v akci nová zamykací obrazovka – která zobrazuje obrovské hodiny, když nemáte žádná oznámení -.

Pokud vývojáři aplikací chtějí, aby Monet převzal vedení jejich návrhů, Android 12 jim dá několik barevných variant, aby mohli vstoupit do svého kódu, který se přepne při každé změně tapety. Vývojáři dostanou Tři „akcentní“ a dvě „neutrální“ barvy vybrané systémem na základě tapety. Kromě toho mohou pro každou barvu zvolit hodnotu světlosti.

Někdy vám Monet stáhne ponožky pomocí sexy a hezké barvy. Díky tomu je návykové procházet kolekci tapet, abyste zjistili, co Android udělá pro každý obrázek. Aplikace „Tapeta dne“ nyní znamenají, že pro svůj operační systém získáte každý den zcela nové barevné schéma! Dokonce i v beta verzi vypadá nové uživatelské rozhraní pro Android 12 vzrušující a svěží a nepřekvapilo by mě, kdybych viděl tento nápad na změnu barevného uživatelského rozhraní zkopírovaný jinými prodejci OS za pár let.

Seznam obrázků podle Android

READ  Aktualizace Amazon Fire TV vydána se zcela novou domovskou obrazovkou

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *