Královna Alžběta II vynechá recepci COP26, několik dní po pobytu v nemocnici

Oznámení, že královna vynechá plánované vystoupení na summitu COP26, přišlo jen několik hodin poté, co od té doby uskutečnila své první oficiální – byť de facto zasnoubení z hradu Windsor. Strávit noc v nemocnici Výlet do Severního Irska byl minulý týden zrušen.

„Její Veličenstvo královna dnes provedla virtuální audienci prostřednictvím video spojení z hradu Windsor,“ uvedl v úterý Buckinghamský palác v tiskové zprávě. Dodala, že přijala velvyslance Korejské republiky Johna Kima a velvyslance Švýcarska Markuse Leitnera.

Minulý týden to řekl mluvčí Buckinghamského paláce 95letý král Vstoupila do „předběžného vyšetřování“ poté, co se řídila příkazy lékaře, aby zrušila let a odpočinula si.

Zdroj blízký paláci tehdy CNN řekl, že její pobyt v nemocnici „nemá nic společného s Covidem“.

Královna se spolu s britským premiérem Borisem Johnsonem měla minulý čtvrtek zúčastnit bohoslužby v Armaghu u příležitosti stého výročí rozdělení a založení Severního Irska.

Očekává se, že královna se v pondělí zúčastní večerní recepce v Glasgow. Buckinghamský palác uvedl, že místo toho doručí dopis shromážděným delegátům prostřednictvím nahrané video zprávy.

Začátkem tohoto měsíce byl slyšet hlas královny Nedostatek opatření k řešení klimatické krize byl „znepokojivý“.

Minulý týden jí britský časopis odepřel titul „Oldie of the Year“ s tím, že nesplňuje „relevantní kritéria“. Ona „zdvořile, ale rozhodně“ odmítla cenu prostřednictvím svého asistenta soukromého tajemníka s „přáním všeho nejlepšího“.

„Její Veličenstvo královna věří, že jste tak staří, jak se cítíte, a proto královna nevěří, že splňujete příslušná kritéria, abyste ji mohli přijmout, a doufá, že najde zaslouženějšího příjemce,“ uvedl Tom Ling-Baker v prohlášení. dopis.

Začátkem tohoto měsíce se královna rozhodla poprvé „pro pohodlí“ použít na veřejnosti hůl.

I když se zdá, že královna nepolevuje, pokud jde o její ceremoniální povinnosti, od té doby rozdává dálkové zájezdy ostatním členům rodiny.

READ  Hunter Valley: Deset lidí zahynulo při nehodě svatebního autobusu v Austrálii

Stále však hodně cestuje po Velké Británii, přičemž konzervativní odhady CNN ukazují, že královna od 1. října do 19. října urazila více než 1000 kilometrů (621 mil).

CNN spustila Royal News, nový týdenní zpravodaj, který vám poskytuje vnitřní informace o královské rodině, o tom, co dělá na veřejnosti a co se děje za zdmi paláce. zaznamenat jiNS.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *