Král Charles, William a Kate se v předvečer korunovace setkávají s královskými fanoušky

LONDÝN – Král Karel III., princ William a Catherine, princezna z Walesu, se v pátek setkali s některými ze svých nejhorlivějších příznivců, když si trojice potřásla rukama a povídala si s lidmi v obchodním centru poblíž Buckinghamského paláce, včetně těch, kteří tábořili kvůli bezpečnosti. Místa na korunovační sobotu.

Nejlepší královští obdivovatelé se sjeli do britského hlavního města z celého světa a přinesli pro Charlese stany a lepenkové výřezy a působivou řadu domácích diadémů.

Pátek nebyl pro táborníky nejlehčím dnem. Nebesa se nejednou otevřela hromovými přeháňkami. Ale pak odpoledne, když vyšlo slunce, královští vystoupili ze svých aut na procházku.

„Králi Charlesi, rád vás poznávám. Pocházíme z Ameriky,“ řekla jedna z žen.

„Výborně,“ odpověděl Charles, potřásl jí rukou a pokračoval. Muž řekl, že je z Kolumbie, na což Charles odpověděl: „Mnoho šťastných vzpomínek.“

Pro členy královské rodiny – kteří nosili mikrofony se zvukem vysílaným BBC – to byla změna tempa od protestů „ne mých“ proti Charlesovým nedávným veřejným závazkům.

Co se týče davu, bylo to potěšení pro dav – lepší než „podobný“ pár Harry a Meghan, kteří se ve čtvrtek objevili v nákupním centru.

Zatímco role britského panovníka je apolitická, ti, kdo o víkendu navštíví Londýn kvůli korunovaci krále Karla III., do něj vkládají velké naděje. (Video: Naomi Shannen/The Washington Post)

Reportér BBC v davu se Kate zeptal, jak se ona a William cítí. „Poněkud labutí, navenek relativně klidný, ale uvnitř hlučný,“ řekl tento vždy bezvadně vyrovnaný král.

Kate také mluvila na mobilním telefonu K něčí tetě v Texasu.

Mezi táborníky v obchoďáku tento týden je Donna Werner, 71, žena v domácnosti z Connecticutu, která přijela v úterý. Přinesla s sebou sluneční klobouk s konfetami pro Charlese – a lepicí pistoli pro případ, že by jí některá spadla z hlavy. „Ve Spojených státech nic takového nemáme,“ řekla. „Celou historii. To se vrací o tisíc let zpátky. Hrady, zahrady, královské rodiny, to všechno miluji. „

Kerry Evans, 58, z Lincolnshire, postavil tábor ve středu ráno. Přináší červený stan – „můj Buckinghamský palác“ – a nějaké dopisy, které dostala od „paní na počkání“, které odpovídají jménem královské rodiny. (Řekla, že kancelář Sarah Fergusonové nejlépe odpovídala na její dopisy; kancelář princezny Anny byla nejhorší.)

Mnozí z těch, kdo tábořili v cizině, byli obdivovateli Charlese, nepřekvapivě, ale mluvili o něm s menším nadšením než o jeho matce.

Nacho Gervao a Luczyn, 28letý psychiatr, pocházeli z Uruguaye. Utábořil se s přáteli, které potkal loni, na platinové jubileum královny Alžběty II. Řekl, že Charles „má spoustu odpůrců, ale má šanci dát všechno dohromady a dostat šanci být králem. Myslím, že by byl skvělý.“

Když se ho zeptali na svého oblíbeného krále, řekl: „Miluji Annu – je skvělá, rozhodná, zodpovědná. Myslím, že by z ní byla skvělá královna, ale to není její volba.“

Mary Thorpeová (73) z Texasu, která stála před branami Buckinghamského paláce, řekla, že Charles nemá stejný druh „obdivu a lásky“ jako jeho matka „z Velké Británie a zbytku světa“. Na otázku, proč si myslela, že je to ono, odpověděla: „Možná je to proto, že to začalo v jeho dětství.“

READ  Slovenský prozatímní premiér odstupuje měsíce před předčasnými volbami

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *