Krajně pravicový Salvini a Orbán se dohodly na vytvoření nového „středopravého“ v EU – EURACTIV.com

The Capitals vám přináší nejnovější zprávy z celé Evropy se zprávami z terénu poskytovanými mediální sítí EURACTIV. Můžete se přihlásit k odběru našeho newsletteru tady.

Než začnete číst dnešní vydání Capitals, klidně nahlédněte do článku Modernizace české gastronomie je zásadní pro přilákání „náročných“ turistů.

Z pohledu redaktora: Zahraniční podpora ve francouzském volebním klání je riskantní krok. Vždy můžete říct, že kandidát je nervózní, když vyhazuje zahraniční vůdce za jejich podporu.

Průzkumy veřejného mínění mohou poskytnout prezidentu Emmanuelu Macronovi těsnou, ale rozhodující výhodu před nedělním prezidentským duelem proti krajně pravicové nacionalistce Marine Le Penové, ale zjevně neponechal nic náhodě. Přečtěte si více.


Evropské zprávy, které stojí za přečtení. vítejte v hlavní města od EURACTIV.

Dnešní verzi pohání Solidaridad.

10 změn potřebných k tomu, aby CSDD zapůsobilo tam, kde je to nejvíce potřeba

Návrh Evropské komise týkající se náležité péče o udržitelnosti podniků promarní příležitost požadovat, aby společnosti respektovaly lidská práva a životní prostředí napříč svými hodnotovými řetězci a zlepšily živobytí drobných zemědělců, pracovníků a horníků. Zde je návod, jak to opravit:


V dnešních zprávách z hlavních měst:

Řím

Bývalý italský vicepremiér a šéf Lega Matteo Salvini, který zjevně ignoroval přítomnost středopravice v Evropské unii (EPP), se ve čtvrtek na schůzce v Římě ocitl v „plné shodě“ s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. diskutovali o vytvoření „správného“ nového média pro boj s nastupujícími socialisty v celé Evropě. Přečtěte si více.

///

Berlín | Lublaň

Německo uzavřelo swapovou dohodu se Slovinskem, aby získalo těžké zbraně pro Ukrajinu. Vzhledem k tomu, že německá vláda je stále v patové situaci ohledně přímých dodávek těžkých zbraní, Berlín se uchýlil k výměnné dohodě se Slovinskem, aby nepřímo podpořil Ukrajinu tanky. Přečtěte si více.

///

Paříž

Před druhým kolem voleb byli Francouzi ještě rozdělenější než předtím. Úřadující francouzský prezident Emmanuel Macron bude v neděli znovu zvolen ve druhém kole hlasování, ale nelze vyloučit jeho krajně pravicovou rivalku Marine Le Penovou, protože Francouzi vypadají rozděleněji než dříve. Přečtěte si více.

Ukázalo se, že posun Le Penové v politice EU je obtížně prodejný. Krajně pravicová prezidentská kandidátka Marine Le Penová trvá na tom, že chce zůstat v Evropské unii a „hluboce“ ji reformovat navzdory obviněním, že její platforma je zastřeným „Frexitem“. Informuje o tom EURACTIV France.

READ  Krize eurozóny: Znepokojivá čísla zastiňují oživení, protože problémy přetrvávají | svět | Zprávy

///

Vídeň

Rakouský ropný gigant OMV zastavuje dovoz ruské ropy. Mluvčí OMV potvrdil, že Rakousko, jedna ze zemí Evropské unie nejvíce závislé na ruském plynu, od března zastavilo dovoz a rafinaci ruské ropy. Přečtěte si více.

///

Haag

Nizozemské pátrání po ruském původu pokračuje, poslanci chtějí odpovědi. Národní koordinátor pro dodržování a vymáhání sankcí Steve Block pokračuje v zabavování ruského majetku, ale podle nizozemských zpráv nemůže zákonodárcům sdělit, kolik přesně bylo vybráno. Přečtěte si více.


Severní a Baltské moře

Helsinki | Stockholm

Švédský konec Opoziční vůdci dostanou ve Washingtonu, co chtějí. Lídři konzervativních liberálních stran ve Finsku a Švédsku podnikli společnou cestu do Washingtonu a obdrželi požehnání amerických senátorů pro členství v NATO. Přečtěte si více.

///

Stockholm

Švédská vláda a opozice vůči urychlení bezpečnostní analýzy před vstupem do NATO. Švédská vláda chce spolu s hlavní umírněnou opoziční stranou urychlit analýzu bezpečnostní politiky před případnou přihláškou do NATO. Přečtěte si více.

///

Kodaň

Dánský premiér navštívil Zelenského v Kyjevě. Dánská premiérka Mette Frederiksenová ve čtvrtek navštívila ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Kyjevě, kde slíbila dodat více zbraní a odstranit miny. Přečtěte si více.

///

Vilnius

Litevský parlament opět prodlužuje výjimečný stav. Parlament ve čtvrtek prodloužil výjimečný stav, který byl poprvé zaveden 24. února, podruhé do července. Přečtěte si více.


na jih Evropy

Madrid

Španělsko, Portugalsko a Německo nabádají francouzské voliče, aby zvolili Macrona. Představitelé španělské, portugalské a německé vlády napsali ve čtvrtek vzácný otevřený dopis, v němž vyzvali francouzské voliče, aby znovu zvolili Emmanuela Macrona na úkor jeho krajně pravicové oponentky Marine Le Penové. Přečtěte si více.

Španělský premiér při své návštěvě Ukrajiny přislíbil 200 tun vojenské pomoci. Premiér Pedro Sánchez během čtvrteční návštěvy Kyjeva, kde se setkal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, oznámil, že Španělsko dodá Ukrajině dalších 200 tun vojenského materiálu. Přečtěte si více.

READ  Správný mix politik je výzvou pro RBI – The New Indian Express

///

Lisabon

Zelenskyj vyzývá portugalský parlament, aby zpřísnil sankce na těžké zbraně. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval ve čtvrtek ve videoproslovu portugalskému parlamentu k použití těžkých zbraní a zpřísnění sankcí proti Rusku. Přečtěte si více.

///

Předseda parlamentu řekl, že Portugalsko oceňuje evropské aspirace Ukrajiny. Předseda portugalského parlamentu Augusto Santos Silva ve čtvrtek řekl, že Portugalsko oceňuje evropské aspirace Ukrajiny a nebude žádným způsobem bránit operacím na podporu této země. Přečtěte si více.


Visegrád

Praha

Na řešení uprchlické krize v České republice je potřeba více peněz EU. Česká republika a dalších osm zemí nejvíce postižených uprchlickou krizí bude žádat o finanční pomoc EU na zajištění efektivního využití stávajících i dodatečných zdrojů EU. Přečtěte si více.

///

Budapešť

koulean Znovu změnit ústavu. Fidesz se chystá zahájit své čtvrté funkční období ústavní změnou, která by prodloužila výjimečný stav, který má být vyhlášen exekutivou v případě války v sousední zemi. Přečtěte si více.

///

Bratislava

Rozvoj obnovitelných zdrojů energie na Slovensku vedou soukromé společnosti. Rostoucí ceny energií a špatný výhled do budoucna způsobily fotovoltaický boom vedený především soukromými společnostmi, které se snaží snížit svou závislost na ruském plynu, Denník N Zprávy. Přečtěte si více.


Novinky z Balkánu

Sophia

Dialog mezi Sofií a Scoobym se opět rozpadá. Slavnostní otevření Bulharského kulturního centra v severomakedonské Bitole, pojmenovaného po kontroverzní osobnosti, způsobilo další trhlinu ve vztazích Bulharska a Makedonie. Přečtěte si více.

///

Záhřeb

Chorvatský ministr zahraničí: „Nebezpečná možnost“ nestability na západním Balkáně. Chorvatský ministr zahraničí Gordan Grílic Radman uvedl, že na západním Balkáně existuje „vážný potenciál pro vytvoření nestability“, protože jde o „testovací půdu pro geostrategické soupeření“. Přečtěte si více.

///

Bělehrad | Priština

Střety mezi ministry zahraničí Srbska a Kosova na zasedání Rady bezpečnosti OSN. Během ní se střetli ministři zahraničí Srbska a Kosova Diskuse o pololetním briefingu generálního tajemníka Antónia Guterrese o práci mise Organizace spojených národů v Kosovu (UNMIK) v Radě bezpečnosti OSN. Přečtěte si více.

///

Sarajevo

Všeobecné volby se v Bosně a Hercegovině budou konat v říjnu. Ústřední volební komise Bosny a Hercegoviny (SIP) vyhlásí oficiální termín všeobecných voleb 4. května v 10 hodin, a protože je povinna vyhlásit termín 150 dní před volbami, uvedla, že všeobecné volby budou se bude konat 2. října. Přečtěte si více.

READ  Sterling se v PP změní na euro. SaveOurGame kampaň

///

skopgy

Makedonie odsuzuje bývalého premiéra, který uprchl ze země. Severomakedonský soud byl odsouzenpremiér Ormir Nikola Gruevski, který uprchl ze země v roce 2018 a získal politický azyl v Maďarsku, byl odsouzen v nepřítomnosti Sedm let vězení. Trestní soud rozhodl, že Gruevski nezákonně získal dary ve výši 1,4 milionu eur poskytnuté své bývalé největší opoziční straně nyní VMRO-DPMNE, když byl ve funkci v letech 2006 až 2012.

Bývalý šéf VMRO-DPMNE Gruevski je nyní blízkým spojencem maďarského premiéra Viktora Orbana, který má ve VMRO-DPMNE silný vliv.

(Zeljko Turkancic | EURACTIV.hr)

///

Severní Makedonie ruší omezení vstupu COVID-19. Návštěvníci vstupující do Severní Makedonie již nebudou muset předkládat potvrzení o očkování nebo negativní test na COVID-19. Přečtěte si více.

///

Podgorica

Dolní komora Černé Hory učinila první krok k sestavení nové vlády. Čtyřicet šest poslanců se rozhodlo, že se sejdou 28. dubna, aby zvolili TPředseda Rady, prezident a 43 členů vlády v zemi – prvníPři sestavování nové vlády může mít dokonce většinu v parlamentu. Přečtěte si více.

///

Tirana

Albánie zvýšila dovoz ruské pšenice od války na Ukrajině. Albánie dovezla 10 000 tun pšenice z Ruska v březnu po invazi Ruska na Ukrajinu – což je 100% nárůst oproti loňským údajům. Přečtěte si více.

Albánští daňoví poplatníci přicházejí o peníze špatným ekonomickým řízením. Podle šéfa Nejvyššího kontrolního soudu (KLSH) bylo v roce 2021 kvůli špatnému hospodaření ztraceno nejméně 159 milionů eur z peněz albánských daňových poplatníků. Přečtěte si více.


denní program:

  • Chorvatsko: Ministr zahraničních věcí a evropských záležitostí Jordan Grelic Radmann se setkal se svou andorrskou protějškem Marií Ubach Font.

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Alexandra Brzozowski, Daniel Eck, Benjamin Fox, Zoran Radosavljevic, Alice Taylor, Sofia Stuart Leeson]

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.