Kosterní pozůstatky Tyrannosaura odhalují, že T. rex mohly být 3 různé druhy

Nová analýza dinosaurus Kosterní pozůstatky odhalují fyzické rozdíly ve femuru a dalších kostech a zubních strukturách napříč vzorky, které by mohly naznačovat Tyrannosaurus rex Vzorky je třeba překlasifikovat do tří odlišných skupin nebo typů, uvádí studie publikovaná v evoluční biologie.

Tyrannosaurus rex Je to jediný uznávaný druh skupiny nebo rodu dinosaurů, dinosaurus I dnes. Předchozí výzkum potvrdil rozpor napříč dinosaurus Kosterní zbytky ve femuru (femur) a vzorky s jedním nebo dvěma štíhlými řezáky na každé straně předních konců čelisti.

Gregory Poole a kolegové analyzovali kosti a zbytky 37. zubů dinosaurus Vzorky. Autoři porovnávali sílu stehenní kosti ve 24 vzorcích, což je měřítko délky a obvodu, které poskytuje údaj o síle kosti. Změřili také průměr základny zubu nebo prostor v dásni, aby posoudili, zda vzorky obsahují jeden nebo dva tenké řezáky.

Autoři poznamenávají, že femur se u jednotlivých vzorků liší, některé mají silnější stehna a jiné štíhlejší kosti. Autoři zjistili, že stehenní kosti byly dvakrát silnější než ty, které byly tenčí napříč vzorky, což naznačuje, že se nejedná o rozdíl vyvolaný pohlavím, což by pravděpodobně vedlo k rovnoměrnějšímu štěpení. Autoři také naznačují, že rozdíl ve stehenních kostech nesouvisí s růstem vzorku, protože u některých juvenilních vzorků byly nalezeny silné kosti, přičemž dvě třetiny objemu dospělých stehenních kostí byly nalezeny v některých vzorcích, které byly plné velikosti.

Struktura zubů se také u různých vzorků lišila, i když u vzorků s měřením stehenní kosti a reziduí zubů byla nízká (12 vzorků). Vzorky s řezavým zubem byly častěji spojovány s vyšší tenkost femuru.

podřízený dinosaurus Vzorky 28 lze identifikovat v odlišných vrstvách sedimentu (stratigrafie) ve svrchnomastrichtských formacích v Severní Americe (odhaduje se před 67,5 až 66 miliony let). Porovnejte autory dinosaurus Vzorky jiných druhů teropodů nalezené ve spodních vrstvách sedimentu.

READ  Vystopovali jsme 5 záhadných rychlých rádiových výbuchů do náručí vzdálených spirálních galaxií

prostě silný dinosaurus Stehenní kosti se nacházejí ve spodní vrstvě sedimentu (šest stehenních kostí). Variabilita síly stehenní kosti ve spodní vrstvě se nelišila od ostatních druhů teropodů, což naznačuje, že může existovat pouze jeden druh dinosaurus přítomný v této fázi. jen jedno požehnání dinosaurus Stehenní kost byla identifikována ve střední vrstvě s pěti dalšími štíhlými kostmi v horní vrstvě spolu s dalšími silnými femury. rozdíl v dinosaurus Trvanlivost stehenní kosti v horní vrstvě sedimentu byla vyšší, než bylo pozorováno u některých předchozích vzorků teropodů. To naznačuje dinosaurus Vzorky v horních vrstvách sedimentu byly fyzicky vyvinuty do výraznějších tvarů ve srovnání s vzorky z nižších vrstev a jinými druhy dinosaurů.

Gregory Poole, hlavní autor, řekl: „Zjistili jsme, že se to mění dinosaurus Je možné, že stehenní kosti nesouvisí s pohlavím nebo věkem vzorku. Domníváme se, že změny na stehenní kosti se mohly časem vyvinout ze společného předka, který vykazoval robustnější stehna, aby se u pozdějších druhů stal štíhlejším. Rozdíly v houževnatosti stehenní kosti napříč vrstvami sedimentu lze považovat za dostatečně zřetelné, že vzorky lze považovat za samostatné druhy. „

Autoři nominují dva nové potenciální typy dinosaurus na základě jejich analýzy. první, Tyrannosaurus Imperator (tyran lizard emperor), týká se vzorků ve spodních a středních vrstvách sedimentu a vyznačuje se silnějšími stehenními kostmi a obvykle řezáky. Autoři tvrdí, že tyto rysy byly zachovány od dřívějších předků (tyranosaurů). Druhý, Dinosaurus Regina (královna ještěrky tyranské), příbuzná exemplářům z horních a možná i středních vrstev sedimentů a vyznačující se štíhlými kostmi a jednotlivými řeznými zuby. Uznané druhy Tyrannosaurus rex (Tyrant Lizard King) byl identifikován v horní a možná i střední vrstvě sedimentů se vzorky klasifikovanými jako uchovávající robustnější kosti s pouze jedním řezákem. Některé exempláře nebylo možné identifikovat na základě jejich pozůstatků, takže nebyly přiřazeny k žádnému druhu.

READ  Stephen Hawking k jeho 80. narozeninám: Google vyznamenává zesnulého vědce

Autoři uznávají, že nemohou vyloučit, že pozorovaný rozdíl je způsoben vážnými individuálními rozdíly nebo atypickými sexuálními dimorfismy, spíše než samostatnými skupinami, a upozorňují, že umístění ve vrstvách sedimentu je u některých vzorků neznámé. Autoři diskutují o potížích přiřazování fosilních obratlovců k potenciálním novým druhům.

Autoři dochází k závěru, že fyzický rozdíl nalezený v dinosaurus Vzorky kombinované s jejich vrstvami ukazují tři možné skupiny, které lze filtrovat jako dva nové druhy, T. císař A T. Reginakromě jediného dosud uznaného druhu, T rex.

Odkaz: „Tyranský ještěrčí král, královna a císař: Vícenásobné linie morfologických a stratigrafických důkazů podporují mikroevoluci a možnou speciaci v rámci rodu Tyrannosaurus v Severní Americe“ od Gregory S. Paul a . 2022, evoluční biologie.
DOI: 10.1007/s11692-022-09561-5

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *