Kosmické paprsky silnější než omg, které vědci našli v Utahu

Kosmické paprsky silnější než omg, které vědci našli v Utahu

Vědci hledají odpovědi na novou záhadu ve vesmíru poté, co teleskop v Utahu zachytil nejsilnější kosmické záření za více než tři desetiletí, tvrdí autoři knihy. Nové hledání Ve čtvrtek to vyšlo v časopise Science.

Má se za to, že záhadná, extrémně vzácná, superenergetická částice cestovala na Zemi z oblastí mimo Galaxii Mléčná dráha, ačkoli přesný původ této přeplňované částice z vesmíru zůstává záhadou. Někteří odborníci se domnívají, že kosmický paprsek, kterému se v japonské mytologii přezdívá částice Amaterasu podle bohyně slunce, mohl být generován neznámou fyzikou.

podle Článek vyšel v NatureClancy James, astronom z Curtinovy ​​univerzity v australském Perthu, řekl, že tento „úžasný“ objev nechal některé vědce přemýšlet, „co může produkovat tak vysokou energii“. Kosmické záření, pouhým okem neviditelné, jsou nabité částice – často proton – putující vesmírem z jiných galaxií a extragalaktických zdrojů rychlostí blízkou rychlosti světla.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *