Korunovace krále Karla III.: Buckinghamský palác odhaluje podrobnosti o třídenní oslavě

Korunovace krále Karla III.: Buckinghamský palác odhaluje podrobnosti o třídenní oslavě


Londýn
CNN

Buckinghamský palác V sobotu prozradila podrobnosti o korunovaci krále Karla III., která bude mít po celé zemi tři dny oslav, na které bude pozvána veřejnost.

Korunovace se bude konat v sobotu 6. května, „Coronation Grand Lunch“ a „Coronation Gala“ následující den a další pondělí o svátcích. Poslední den bude veřejnost pozvána, aby se připojila k „The Big Help Out“ dobrovolnictvím ve svých komunitách.

„Každý je vítán, aby se připojil, kdykoli,“ uvedla v prohlášení Michelle Donnellan, britská ministryně pro digitál, kulturu, média a sport.

„Ať už jde o pořádání soukromé pouliční party, sledování korunovace nebo skvělého koncertu v televizi, nebo procházení The Big Help Out, abychom pomohli s věcmi, na kterých jim záleží.“

Palác uvedl, že samotná korunovace bude „slavnostní bohoslužbou a zároveň příležitostí k oslavám a parádě“, kterou povede arcibiskup z Canterbury Justin Welby.

Palác zopakoval, že to bude „odrážet roli panovníka dnes a dívat se do budoucnosti, přičemž bude zakořeněno ve starověkých tradicích a potěšeních“.

Tato linie z paláce byla interpretována odborníky na znamení, že Karlova korunovace bude jiná a tlumenější než ta, kterou zažila jeho zesnulá matka o sedm desetiletí dříve, s kratším obřadem a úpravami některých feudálních prvků rituálu. Korunovace královny Alžběty byla první živě vysílanou královskou událostí a trvala tři hodiny.

Charles a jeho manželka Camilla, královna Consort, dorazí do Westminsterského opatství v průvodu z Buckinghamského paláce, známém jako „Králův průvod“, a vrátí se později ve větším slavnostním průvodu známém jako „Korunovační pochod“, doprovázený dalšími členy královská rodina.

Král a královna spolu s členy královské rodiny se objeví na balkoně Buckinghamského paláce, aby zakončili události dne.

Palác v tuto chvíli neupřesnil, kteří členové rodiny se objeví v průvodu a na balkoně poté, co princ Andrew byl nadále vyhoštěn z veřejného života v důsledku historických obvinění ze sexuálního zneužívání a zveřejnění memoárů prince Harryho, které je kritizovaly. jeho rodina.

READ  Čína říká, že Si Ťin-pching zasadil domácímu Covidu ránu, když se snaží zmírnit obavy o bezpečnost vakcín | Koronavirus

Královská historička Kate Williamsová řekla: „Charlesovi by hodně pomohlo, pokud jde o jeho image, kdyby tam byli Harry a Meghan.“ Předtím to řekl CNN. „Vypadalo by to pro něj obzvlášť špatně, kdyby tu nebyl jeho syn, protože Harry je samozřejmě stále velmi vysoko v řadě na trůn a jeho děti také.“

Na znamení, že ne všichni Britové budou tuto událost slavit, slíbila protimonarchistická kampaň Republic protestovat poblíž Westminsterského opatství. „Korunovace je oslavou moci a dědičných výsad, které v moderní společnosti nemají místo,“ uvedl mluvčí společnosti Graham Smith v prohlášení.

V ceně desítek milionů liber je tento nesmyslný divadelní kus fackou do tváře milionům lidí, kteří trpí krizí životních nákladů.

Již jsme byli v kontaktu s Metropolitní policií a očekáváme, že usnadní pokojný a smysluplný protest. Máme v úmyslu dát pocítit naši přítomnost na Parlamentním náměstí, když královský průvod přechází do opatství.

Očekává se, že den po korunovaci, 7. května, se po celé zemi uskuteční tisíce akcí v rámci „velkého korunovačního oběda“, zatímco „ikony světové hudby a současné hvězdy“, které dosud nebyly jmenovány, se sejdou na „kulminační ceremoniál“, který se konal.Ve východní zahradě zámku Windsor.

„Velký korunovační oběd vám pomůže přenést oslavu přímo do vaší ulice nebo na váš vlastní dvorek,“ řekl Peter Stewart, hlavní ředitel organizačního orgánu akce, The Eden Project.

„Společné sdílení přátelství, jídla a zábavy dává lidem víc než jen dobrý čas – lidé se cítí méně sami, získávají přátele a zůstávají více zapojeni do své komunity,“ dodal v prohlášení.

Ceremoniálu se zúčastní obecné publikum složené z dobrovolníků z charitativních organizací krále a královny, jakož i několik tisíc členů publika vybraných prostřednictvím celostátního průzkumu, který provedla BBC.

Palace uvedl, že uvidí „orchestrální divadelní interpretace oblíbených hudebních skladeb světové úrovně před některými z největších světových umělců, spolu s umělci ze světa tance… a výběr seriálů mluveného slova v podání hvězd jeviště a plátna. .“ s tím, že seznam bude zveřejněn v pravý čas.

READ  Zdroje: Japonsko, Británie a Itálie příští týden oznámí společný projekt stíhačky

Král Karel III. a královna se 6. prosince účastní recepce v Buckinghamském paláci.

Různorodá skupina složená z britských uprchlických sborů, sborů NHS, LGBTQ+ pěveckých skupin a neslyšících signature sborů bude tvořit „Coronation Chorus“ a na koncertě také vystoupí spolu s „Virtual Choir“, složeným ze zpěváků z napříč Commonwealthem.

Známá místa po celé zemi budou v rámci koncertu také osvětlena projekcemi, lasery, drone show a osvětlením.

Oslavy státních svátků zakončí v pondělí stovkami aktivit plánovaných místními komunitními skupinami pro „Velkou pomoc“.

Bude to festival dobrovolnictví,“ řekl John Knight, generální ředitel spolku Together Alliance.

„Cílem je vytvořit odkaz více propojených komunit dlouho po samotné korunovaci.“

Chcete-li dostávat aktualizace o britské královské rodině do vaší schránky, zaregistrujte se Královský zpravodaj CNN.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *