Koronavirus ve Spojených státech: Studie zjistila, že většina závažných případů Covid-19 vykazovala dlouhodobé příznaky, protože úředníci očkování

Všechny tyto slibné signály naznačují, že léto 2021 se může velmi lišit od toho před rokem.

Podle údajů zveřejněných ve středu americkými Centry pro kontrolu a prevenci nemocí je nyní polovina dospělé populace plně očkována. Minulý týden byl průměrný počet nových případů denně ve Spojených státech přibližně 28 000, což je podle CDC pokles o 19% oproti předchozímu týdnu.

Nová studie však zdůrazňuje důležitost očkování více lidí, protože podrobně popisuje, jak někteří z těch, kteří se nakazili přípravkem Covid-19, mohou o měsíce později zaznamenat příznaky.

Téměř tři čtvrtiny pacientů se středně těžkým až těžkým Covid-19 mají podle alespoň jednoho dlouhodobého symptomu analyzovat Publikováno ve středu v JAMA Network Open.

Vědci ze Stanfordské univerzity provedli přehled 45 současných studií, které sledovaly 9 751 pacientů v měsících po infekci Covid-19. Zjistili, že 73% pacientů mělo alespoň jeden příznak 60 dní po stanovení diagnózy, nástupu příznaků nebo hospitalizaci. Toto zjištění bylo konzistentní i ve studiích, které sledovaly pacienty po dobu až šesti měsíců.

Vědci také ve studiích zjistili, že 40% účastníků pociťovalo únavu, 36% pocítilo dušnost a 25% uvedlo neschopnost soustředit se, často označovanou jako mozková mlha.

“Neměli jsme údaje o jednotlivcích, kteří měli Covid-19 a prostě šli do své doby, takže nechceme vzbuzovat příliš velké obavy o hodnotu 73% lidí s dlouhodobými výsledky,” řekla Tahmina Nasiri, PhD. Kandidát na epidemiologii a zdraví populace na Stanfordské univerzitě a hlavní autor studie, řekl CNN. „Chceme, aby lidé pochopili, že jde hlavně o hospitalizaci, abychom mohli naše zjištění pouze zobecnit na tuto konkrétní populaci.“

jiný studieVědci z LabCorp National Medical Laboratory zjistili, že až u devíti z 10 lidí s Covid-19 se vyvinula imunita vůči viru, která „přetrvává s malým nebo žádným rozpadem během deseti měsíců.“ Do tří týdnů zjistilo 90% lidí ve studii že studie vyvinula Protilátky proti Covid-19.

Očkovací závod

Dokud Polovina americké populace je plně očkovánaŘeditel Centra pro kontrolu a prevenci nemocí vyjádřil znepokojení nad tím, že lidé vakcínu nedostávají.

Během středečního slyšení podvýboru ve sněmovním výboru pro přidělení byli úředníci CDC dotázáni, co je udržuje v noci.

READ  Fauci „nepřesvědčený“ COVID-19 se vyvíjel přirozeně

Ředitelka CDC Dr. Rochelle Wallinski odpověděla: „Proměnné, obavy z neočkování lidí a skutečnost, že nesloužíme všem v zemi stejně.“

Odborníci tvrdí, že ti, kteří nebyli očkováni proti Covid-19, by se neměli spoléhat na ochranu před infikovanými.

„Myslím, že si musíme pamatovat zbytek světa a že i když se situace zde zlepšuje, existuje mnoho rizikových míst – takže dokud se z toho nedostaneme všichni, nikdo z nás z toho není,“ řekl Dr. Anne Schuchat, hlavní zástupkyně ředitele CDC.

Odborníci na zdraví se nedávno zaměřili na přesvědčování mladých lidí, aby se nechali očkovat.

Dr. Anthony Fauci, ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci, uvedl, že u infikovaných dětí je menší pravděpodobnost vzniku vážného onemocnění než u starší osoby nebo u někoho, kdo má základní zdravotní stav.

Během setkání prezidenta Joe Bidena na YouTube o očkování proti Covid-19 však uvedl, že „nejsou osvobozeni od nákazy vážnou nemocí“. „Takže chceš chránit ty nejmenší, ať už jsou to teenageři nebo děti.“

Země se znovu otevírá

Pro mnoho Američanů je víkend Memorial Day začátkem letní sezóny – a odborníci doufají, vzhledem k trendu klesajícího počtu případů COVID-19 a zvyšujícího se očkování.

“Znamená to hodně. Znamená to, že léto vypadá jasně,” řekla doktorka Monica Gandhi, profesorka medicíny a vedoucí oddělení divize HIV, infekčních chorob a globální medicíny na Kalifornské univerzitě v San Francisku.

Místní vůdci se připravují na léto, které může být téměř normální.

V pátek New Orleans začne rozšiřovat způsob, jakým se lidé mohou shromažďovat, včetně otevírání tělocvičen se 100% kapacitou.

New York plánuje letos na podzim vytvořit povinnou osobní školu.  Toto zanechalo rodiče v naději a úzkosti

Velké halové akce budou povoleny na 50% kapacity bez masek a vzdáleností, 100% kapacity s požadovanými maskami nebo 100% kapacity bez masek, pokud lidé do 72 hodin předloží doklad o očkování nebo negativní test Covid-19.

U velkých outdoorových akcí bude povolena 75% kapacita bez masek a mezer, 100% kapacita s požadovanými maskami nebo 100% kapacita bez masek, pokud lidé do 72 hodin předloží důkaz o očkování nebo negativní test.

READ  Nová várka nápadů vesmírných technologií NASA zahrnuje koncept návratu Titanu a další

Komisař národní fotbalové ligy Roger Goodell uvedl, že liga očekává v příští sezóně plné stadiony pro všech 32 týmů.

„Myslíme si, že to bude přirozenější zážitek, než jaký je nyní,“ řekl Goodell ve středečním konferenčním hovoru.

Guvernér New Jersey Phil Murphy v pondělí oznámil, že stadionu MetLife, domovu New York Gates a Giants ve východním Rutherfordu, bude v příští sezóně povolen provoz na plný výkon.

Guvernér Andy Becher v Kentucky oznámil, že osobní návštěvy všech zařízení Kentucky Department of Corrections a Juvenile Justice Department budou pokračovat v týdnu začínajícím 20. června.

Nové pokyny pro osobní návštěvy se vztahují pouze na 14 věznic DOC státu, nikoli na krajské vězení. Bashir uvedl, že návštěvníci si budou muset svou návštěvu naplánovat předem.

Začátkem tohoto týdne bylo očkováno 76% dospělých vězňů ve státní vazbě.

Guvernér řekl: „Takže zadrženým – to je dobré pro vás! Dobré pro vás! Vím, že jste viděli škodu způsobenou tímto virem, a děkuji vám za odpovědnou reakci.“

Do této zprávy přispěli Ryan Pryor, Jamil Lynch, Rebecca Reese, Gregory Lemus, Jacob Lev a Stephen Collinson.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *