Koronavirus v Oregonu: Stát hlásil 221 nových případů, protože přetrvávají problémy s zaváděním vakcín

Oregonský úřad pro zdraví oznámil v neděli 211 nových případů COVID-19 a žádná nová úmrtí.

To je výrazně pod denním průměrem hlášeným za posledních sedm dní, i když zpoždění v hlášení má tendenci snižovat počet znaků o víkendech. Případy celostátně od poloviny ledna klesají.

Přicházejí nová čísla Pokračují snahy o očkování a přetrvávají problémy u starších Oregonců, kteří se snaží omezit požadovaná očkování proti koronaviru.

Oficiální a neformální dobrovolníci z celého státu pomáhají se zápisem seniorů Snaží se pohybovat Neznámé a často klamavé webové stránky nebo ti, kteří nemají přístup k internetu.

Nový systém seznamů čekajících na vakcíny založený na loterii je navržen tak, aby snižoval stres při registraci na schůzku Poznamenáno nejistotouŠpatná komunikace a přetížené komunikační linky.

Na webu hromadného očkování na mezinárodním letišti v Portlandu se hlásili lidé Čekací doby několik hodin Sobotní noc, abychom dostali šanci, někteří přeplánovali v neděli v 8 hodin ráno.

Vedoucí očkovacího místa Connie Amos uvedla, že sobota byla jejich dosud největším dnem na PDX s 5 800 očkovacími schůzkami, i když to může být nakonec příliš mnoho, řekla.

Kde jsou nové případy podle provincií: Benton (10), Clackamas (26), Columbia (1), Coz (4), Carey (8), Deshots (9), Douglas (12), Hood River (1), Jackson (13), Jefferson (3) ))), Josephine (5), Klamath (1), Beheira (3), Lyn (16), Lincoln (1), Lyn (7), Malher (2), Marion (17), Morrow (1), Multnomah (23)), Polk (8), Tillamook (4), Washington (20) a Yamhill (16).

kdo umřel: V neděli stát neoznámil žádná úmrtí.

Šíření infekcí: V neděli stát oznámil 338 nových pozitivních testů z 10 090 provedených, což odpovídá kladné sazbě 3,3%.

Kdo je v nemocnici: Stát uvedl, že v neděli bylo hospitalizováno 116 obyvatel Oregonu s koronaviry, což je o tři více než v sobotu. Z toho 34 pacientů s koronaviry bylo na jednotkách intenzivní péče, o pět více než v sobotu.

READ  První detekce fosforu ukazuje, že Enceladus obsahuje všechny složky nezbytné pro život

Podané vakcíny: Oregon podal 1 142 035 první a druhé dávky z 1 362 535 přijatých, což představuje přibližně 83,8% jeho nabídky. Oregon hlásil 26 235 nově podaných dávek, z toho 16 414 v sobotu a zbytek z předchozích dnů.

Od té doby, co jsem začal: Oregon zaznamenal 157 285 potvrzených nebo předpokládaných infekcí a 2 296 úmrtí, což je jeden z nejnižších počtů na obyvatele v zemi. K dnešnímu dni stát nahlásil z testů více než 3 869 695 laboratorních zpráv.

– Jimmy Ding

[email protected]; 503-221-4395; @ jdingding

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *