Koronavirus: Poslední propuknutí COVID-19 z celého světa přes noc – středa 5. ledna

Objevují se další důkazy, že varianta Omicron ovlivňuje horní cesty dýchací, Vyvolat mírnější příznaky než předchozí variantyOznámil to v úterý představitel Světové zdravotnické organizace.

Zde jsou nejnovější zprávy o pandemii z celého světa přes noc.

Evropa

Řecko

Řecko v úterý zaznamenalo rekordních 50 126 případů nákazy koronavirem, Prolomení předchozího maxima 40 560 zaznamenaného 31. prosince.

Itálie

Itálie v úterý oznámila 170 844 nových případů onemocnění COVID-19, oproti 68 052 předchozí denMinisterstvo zdravotnictví uvedlo, že denní počet úmrtí souvisejících s koronavirem vzrostl na 259 ze 140.

Rumunsko

Počet denních případů COVID-19 v Rumunsku se v úterý zdvojnásobil Po zmírnění omezení během zimních prázdnin. Rumunsko je druhou nejméně proočkovanou zemí v Evropské unii, kde je plně proočkovaných téměř 40 procent populace.

Spojené království

Britský premiér Boris Johnson v úterý řekl, že Anglie by mohla odolat nárůstu případů COVID-19, aniž by zastavila ekonomiku, protože Británie zaznamenala další rekordní denní nárůst případů, podporovaný proměnnou Omicron.

Spojené království V úterý bylo hlášeno 218 724 nových případů onemocnění COVID, což je nový rekord v počtu případů hlášených za jediný den. Více než 60 procent lidí na jednotce intenzivní péče s koronavirem nedostalo žádnou vakcínu.

Švédsko

Švédsko vytvořit nový denní rekord případů COVID-19, Úterní údaje zdravotnické agentury ukázaly, že 30. prosince bylo zaznamenáno 11 507 případů, kdy se zemí přehnala čtvrtá vlna viru a dostala zdravotní péči pod obnovený tlak.

Švédský král Carl XVI. Gustaf a královna Silvia pozitivně testován na COVID-19, Palác to uvedl v úterním prohlášení uprostřed rostoucího počtu infekcí ve skandinávské zemi způsobené novým typem viru Omicron.

Francie

Francie může v úterý dosáhnout téměř 300 000 nových případů COVID-19 denně, řekl v parlamentu francouzský ministr zdravotnictví Olivier Veran.

READ  Izraelské ceny domů vykazují největší nárůst na světě

Francouzští vládní úředníci úterý Zavázal se, že do poloviny ledna podle plánu uzákoní zákon, který zakáže neočkovaným lidem vstup do pohostinských zařízení, ačkoli zákon přes noc narazil v parlamentu na procedurální překážku.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.