Korean Air obnovuje spojení mezi Prahou a Soulem

Korean Air obnovuje spojení mezi Prahou a Soulem

Jedno z nejlidnatějších a technologicky nejvyspělejších měst světa – památky, moderní architektura, nakupování, krásné průvody, kulturní akce, skvělé jídlo – Soul má všechno.

Letiště Praha od 27. března 2023 opět nabídne přímé spojení do Asie, s laskavým svolením Korean Air. Tato pravidelná linka byla naposledy provozována v březnu 2020.

Obnovení kontaktu na dálku je pro Jiřího Pose, předsedy představenstva Letiště Praha, hlavní prioritou: „Je to významný úspěch nejen na cestě k obnovení provozu a návratu k číslům z roku 2019, ale také z hlediska vybudování sítě přímých cest do Asie. Korea je jedním z nejžádanějších trhů v asijském regionu,“ řekl pan šéf.

„Praha, která se nachází v srdci sítě Central European Airlines, je hlavní destinací se staletou bohatou historií a kulturním dědictvím. Obnovení služby nám dá příležitost navázat tam, kde jsme přestali při podpoře aktivních výměn mezi oběma zeměmi.“ .“ Pan Park Jeong-soo, zástupce generálního ředitele a vedoucí sítě pro cestující poznamenal.

Čekající požadavek se zvyšuje

Zpočátku bude linka provozována třikrát týdně, každé pondělí, středu a pátek, s možností navýšení frekvence na čtyři týdenní lety během letní sezóny na základě trendů a trendů poptávky.

Cestující budou cestovat Boeingy 777-300ER s 291 sedadly (64 Business Class, 227 Economy Class). Trasa zajistí výrazné posílení aktuálně chybějících kapacit – nejen do Koreje, ale díky letům ze Soulu také do dalších destinací v Asii s tradičně silnou poptávkou, jako je Thajsko, Japonsko, Vietnam a dokonce i Indonésie nebo Austrálie. .

„Spojení mezi Prahou a Soulem je výsledkem koordinovaných aktivit všech klíčových zainteresovaných stran a jsme velmi rádi, že přivede zpět do Prahy cestovatele z Asie, kteří ve městě momentálně chybí. V roce 2019 jich bylo více než 270 tis. turisté z Jižní Koreje navštívili hlavní město. Loni jsme jich zaznamenali necelých 40 tis. Komentoval František Sipro, předseda Rady cestovního ruchu hlavního města Prahy.

READ  Metal pro Nepál: Seznamte se s komunitou těžké hudby, která podporuje...

V roce 2019 bylo spojení z Prahy do Soulu velmi úspěšné. Celkem mezi Prahou a Soulem cestovalo v průběhu roku v obou směrech přes 190 000 cestujících.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *