Korea spolupracovala se SAE na vodíkové ekonomice

Jižní Korea ve čtvrtek podepsala dohodu se Spojenými arabskými emiráty o spolupráci v oblasti vodíkové ekonomiky a rozšíření jejich partnerství, které je v současné době zaměřeno na jadernou energii, ropu a plyn.

Během online fóra pro průmyslovou a energetickou spolupráci mezi Korejí a SAE podepsali jihokorejský ministr obchodu, průmyslu a energetiky Song Yun Mo a emirátský ministr průmyslu a pokročilých technologií Al-Jaber memorandum o porozumění o výměně předpisů a politik týkajících se obchodu s vodíkem a jejich vývoj. Kanál spolupráce mezi agenturami na podporu vodíkové ekonomiky obou stran – H2Korea a Hydrogen Alliance.

Korea prosazuje iniciativu „Zelená nová dohoda“, protože nedávno vytvořila cestovní mapu pro vodík a první zákon o vodíku na světě. „Jelikož Spojené arabské emiráty usilují o„ Energetickou strategii do roku 2050 “(dohoda), umožní dvě strany, aby posílily své partnerství v novém energetickém sektoru, včetně vodíku.

Ministři průmyslu také podle korejského ministerstva průmyslu diskutovali o dalších partnerstvích v oblasti digitálního zdraví a životně důležitých průmyslových odvětvích, jakož i inteligentní výrobě, elektronickém obchodování a umělé inteligenci. Ministři se také budou střídat, aby každé dva roky uspořádali strategické setkání.

Vedoucí představitelé osmi korejských společností – GS Caltex, GS Energy, Hanwha Solutions, Samsung Engineering, SK Engineering & Construction, Lotte Chemical a Korea National Oil Corp. A H2Korea – na zasedání u kulatého stolu CEO. Diskutovali o udržitelném rozvoji vodíkových palivových článků s Abu Dhabi National Oil Company a vyměnili si názory na otázky obnovitelné energie a změny klimatu s Masdar Clean Energy, globálním vývojářem a provozovatelem projektů obnovitelné energie v komunálním měřítku.

Podle ministerstva průmyslu činil korejský obchod se zbožím a službami se SAE v loňském roce 9,4 miliardy USD. Spojené arabské emiráty jsou 21. obchodním partnerem Koreje.

Na oslavu dokončení jaderné elektrárny v Barakahu v letošním roce – první jaderné elektrárny ve Spojených arabských emirátech a prvního vývozního případu jaderné elektrárny v Koreji – vytvořil Sun Yoon Mo „Poradní výbor pro vývoz jaderných elektráren“ zdvojnásobit svou práci. Na exportních aktivitách v zemích včetně České republiky a Polska.

READ  Chorvatsko vstupuje do schengenského prostoru

„Vzhledem k tomu, že Korea téměř získala zakázky na jaderné elektrárny v zahraničí, včetně Čechů, a reagovala na rostoucí zájem malých a středních jaderných elektráren o zahraniční trh, byl vytvořen výbor na podporu exportního systému jaderných elektráren a podporovat vývozní aktivity výrobců dílů jaderných elektráren. “, uvedl úředník ministerstva průmyslu.

Kromě komise spustilo ministerstvo průmyslu webovou stránku (www.k-next.kr), kde mají zahraniční zákazníci a kupující přístup k informacím o částech jaderných elektráren vyráběných korejskými společnostmi.

„S vytvořením výboru bude veřejný a soukromý sektor schopen v plné síle spolupracovat na vývozu korejských jaderných elektráren,“ uvedl náměstek ministra energetiky a zdrojů Ju Young-joon.

Napsal Kim Byung Wook ([email protected])

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *